Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaInstagram'da fotoğraf boyutları değişiyor! Artık daha farklı olacak

Instagram’da fotoğraf boyutları değişiyor! Artık daha farklı olacak

Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, son zamanlardaki tasarımıyla çeşitli eleştirilerin odağı haline gelmiş durumda. Tüm eleştirilerin ardından tasarımı eski haline getiren platform, yeni bir özellik için yine adım atıyor. Intagram başkanı Adam Mosseri, yaptığı duyuruyla fotoğraflarda değişiklik olacağını belirtti.

Tüm ekranı kaplayacak

Instagram başkanı Adam Mosseri, haftalık biri Ask Me Everything programında platform fotoğraflarıyla ilgili duyuru yaptı. Açıklamasında fotoğrafların tam ekran Reels’la uyumlu olması için yeni bir test dönemine girmeye hazırlandıklarını söyledi. Ayrıca Mosseri, ultra uzun 9:16 fotoğrafları ‘bir ya da iki hafta içinde’ test etmeye başlayacaklarını doğruladı.

Instagram başkanı Adam Mosseri, yaptığı açıklamada: “Uzun videolarınız olabilir, ancak Instagram’da uzun fotoğraflarınız olamaz. Bu yüzden belki her ikisine de eşit davrandığımızdan emin olmamız gerektiğini düşündük.” ifadelerini kullandı.

Platformun 9:16 fotoğrafları test etme adımı, bazı fotoğrafçılar tarafından pek olumlu karşılanmadı. Bunun nedeni ise fotoğrafların garip bir görüntüye sahip olmaları. Instagram, uzun zamandır kullanıcılarına TikTok benzeri olan bir tam ekran deneyimi için çalışmalar yapıyor. Ayrıca şirket bu durumun daha akıcı bir akışın olmasına yardımcı olacağını düşünüyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar