Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaOtomobilKasko Yaptırmadan Evvel Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kasko Yaptırmadan Evvel Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Araç Bedelini Belirleyin

Kasko sigortası primi, aracınızın pahasına bağlı olarak hesaplanır. Araç kıymetini yanlışsız bir halde belirlemek, sigorta priminizin uygun olmasını sağlar. Ayrıyeten, aracınızın yaşını, markasını, modelini ve kilometre bilgisini de dikkate almalısınız. Kasko sigortasının farklı teminat seçenekleri bulunur.

Temel kasko poliçesi, çarpma, devrilme, yangın, hırsızlık üzere temel risklere karşı müdafaa sağlar. Ama tek teminatlarla daha geniş bir müdafaa sağlayabilirsiniz. Gereksinimlerinize uygun bir teminat seçeneği belirlemek değerlidir.

Fiyatları Karşılaştırın

Size sunulan oranlar kıymetlidir. Kasko sigortası fiyatları, sigorta şirketlerine nazaran farklılık gösterebilir. Farklı şirketlerin sunduğu fiyatları karşılaştırarak en uygun teklifi bulabilirsiniz. Lakin yalnızca fiyata odaklanmayın, tıpkı vakitte şirketin müşteri hizmetleri kalitesini, hasar sonrası hizmetleri ve prestijini da değerlendirin. Biz bu noktada sizlere Generali Sigorta’yı öneriyoruz.

Ayrıca generali.com.tr adresinde bulunan kasko teklifi al seçeneği ile karşılaştırmanızı da çarçabuk yapabilirsiniz. Poliçenin şartlarını dikkatlice incelemek kıymetlidir. Poliçe şartları, hangi durumlarda hasarın karşılanacağını ve hangi durumların dışında kaldığını belirler. Tıpkı vakitte poliçe müddeti, prim ödeme şartları ve hasar ödeme prosedürleri üzere ayrıntıları da gözden geçirin.

Hasar İdaresini İnceleyin

Kasko sigortası poliçeleri, farklı özgürlük dereceleri sunar. Daha yüksek bir özgürlük derecesi, daha geniş bir kapsama alanı sağlar. Gereksinimlerinize ve bütçenize uygun bir özgürlük derecesi seçmek değerlidir. Hasar durumunda sigorta şirketinin nasıl bir hizmet sunduğunu araştırın. Süratli ve tesirli bir hasar idaresi, sizi mümkün gerilimli durumlarla karşı karşıya bırakmaz. Sigorta şirketinin hasar süreçleri konusundaki yaklaşımını öğrenmek kıymetlidir.

Kendi Kendinize Yapabileceğiniz İşlemler

Kasko sigortasının primi, poliçenizin içerdiği tamir hizmetlerine bağlı olarak değişebilir. Şayet araçla ilgili kolay tamirleri yahut bakımları kendiniz yapabiliyorsanız, bu hizmetleri poliçenizden çıkararak prim maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Kasko sigortası poliçeleri çoklukla bir yıl mühletle düzenlenir, lakin kimi şirketler daha uzun yahut daha kısa periyodik seçenekler sunabilir. Gereksinimlerinize ve gelecekteki planlarınıza uygun bir poliçe mühleti belirlemek değerlidir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar