Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaKim Jong Un’dan İsrail tehdidi: Tek bir atak ile haritadan silerim!

Kim Jong Un’dan İsrail tehdidi: Tek bir atak ile haritadan silerim!

Hamas’ın beklenmedik saldırısı sonrasında İsrail’in adeta gözü döndü. Tüm dünya Hamas’ın sivillere yönelik bu hareketini kınarken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu intikam yeminleri etmişti. Bu telaffuzların Orta Doğu Bölgesi’nde yeni bir savaşın habercisi olacağından korkuluyordu. Gerçekten korkulan oldu ve İsrail, Gazze’ye dur durak bilmeden bombalar yağdırmaya başladı.

Üstelik yapılan hücumlar yalnızca askeri gayeleri değil sivilleri de maksat alıyordu. Hatta İsrail destekçisi pek çok ülke, Gazze’ye olan insani yardımları durdurma kararı aldı. Fakat Türkiye başta olmak üzere İspanya ve kimi öbür ülkeler elbette buna karşı çıkıyor. İsrail ise sivillere şehri terk etmeyi öneriyor. Çünkü abluka ile birlikte elektrik ve su üzere temel muhtaçlıklar büsbütün kesilmiş vaziyette.

Kim Jong Un’dan İsrail tehdidi: Tek bir atılım ile haritadan silerim!

Ancak İsrail tüm bunlara rağmen hala hıncını almış değil. Son olarak Gazze’de yer alan bir hastane vuruldu ve akabinde insanın adeta içini burkan imajlar ortaya çıktı. Tekrar de bu imajlara rağmen ABD, İngiltere ve Almanya üzere ülkeler İsrail güzellemesi yapmaya devam ettiler. Hatta İsrail hastaneyi vurduktan sonra karşı cihatçı güçleri suçlamayı ihmal etmedi.

Bu taarruz sonrasında İsrail’e reaksiyon gösteren ülkeler de elbette var. Türkiye bunların başında geliyor. Lakin beklenmedik bir aktör, bu husus hakkında sahne alabilir. Beklenmedik aktörden kastımız, Kuzey Kore’nin çılgın önderi Kim Jong Un’dan oburu değil. Daima olarak füze fırlatan ve halkını acımasız biçimde yöneten Kuzey Kore diktatörü, İsrail’e tehditler savurdu. Nükleer gücü elinde bulunduran Kim Jong Un, “Kudüs’ü Filistin’in başşehri ve Müslümanların kutsal yeri olarak tanıyorum. Şayet istersem tek bir atak ile İsrail’i haritadan silerim.” sözlerini kullandı. Bu kelamların memleketler arası arenada nasıl yansımalara neden olacağını ise bekleyip göreceğiz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar