Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaDonanımLogitech'in yeni klavyesi epey ilgi çekti

Logitech’in yeni klavyesi epey ilgi çekti

Logitech, kullanıcıların daha doğal bir duruşta çalışmalarına yardımcı olmak hedefiyle tasarlanmış yeni ergonomik bir klavye olan Wave Keys’i tanıttı. Bu klavye, omuzların daha doğal bir durumda olmasına müsaade veren dalga halinde kompakt bir dizayna sahip. Artık burada Wave Keys’den daha ayrıntılı bahsedelim.

Logitech’in Wave Keys isimli klavyesinin dizaynından başlayalım; eşsiz dalga biçiminde bir anahtar çerçevesine sahip. Tuşlar, ellerin ve bileklerin üzerindeki zorlamayı azaltmak için kavisli bir düzenlemeyle yerleştirilmiş. Sayı tuş grubu ise klasik bir dizayna sahip. Logitech, Wave Keys’i gri ve beyaz olmak üzere iki renkte sunuyor.

Logitech tıpkı vakitte sürdürülebilirliğe de kıymet veriyor. Beyaz modelde %46, gri modelde ise %61 geri dönüştürülmüş plastik kullanılmış. Wave Keys’in rahat bir bilek takviyesi bulunuyor ve bu takviye, derin bellek köpüğü de dahil olmak üzere üç katmanlı takviye materyalinden oluşuyor. Ayrıyeten +4° eğimli bir braketi var. Yumuşak dokunuşlu yüzeyi temizlemek kolay.

Logitech’in yeni klavyesi hayli ilgi çekti

Bu klavyeyi aygıtınıza Bluetooth üzerinden yahut kutu içerisinde gelen Logi Bolt alıcısı ile eşleştirebilirsiniz. Ayrıyeten Easy-Switch özelliğini de destekliyor, bu sayede kullanıcılar bilgisayarlar, tabletler yahut cep telefonları ortasında tek bir tıklamayla geçiş yapabilir. Klavye birebir anda 3 aygıta bağlanabilir. Tıpkı halde, pil ömrü üç yıla kadar çıkabilir, lakin bu elbette kullanım formunuza bağlıdır.

Şirket, Wave Keys klavyesini, bileği kaldırabilen, basıncı azaltabilen ve önkol bükülmelerini azaltabilen 57° eğimli dizayna sahip olan Lift dikey mouse ile eşleştirmenizi öneriyor. Wave Keys klavye, 11 Ekim’de Almanya’da 99,99 euro fiyatla satışa sunulacak. Daha evvel de belirttiğimiz üzere, Off-White ve Grafit olmak üzere iki renkte mevcut olacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar