Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobiliQOO 12'nin ayrıntılı kamera özellikleri gün yüzüne çıktı

iQOO 12’nin ayrıntılı kamera özellikleri gün yüzüne çıktı

Önemli Android üreticileri, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle çalışacak yeni jenerasyon amiral gemisi akıllı telefonları piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu yonga setinin ayın sonunda yıllık Snapdragon Tepesi’nde resmi olarak duyurulması bekleniyor.

iQOO 12, bu telefonlardan biri olacak. Aygıtın özellikleri hakkında aylardır söylentiler duyuyoruz. Artık aygıtın kamera donanımını ayrıntılandıran yeni bir sızıntı ortaya çıktı. Bu en son bilgi, muteber duyumcu Digital Chat Station’dan geliyor. Telefonun art kamera özelliklerini Weibo üzerinden paylaştı.

Ona nazaran, akıllı telefon gerisinde üçlü bir kamera kurulumuna sahip olacak. Bu sistem, OIS ile eşleştirilmiş 50MP OmniVision OV50H ana sensörüyle öne çıkacak. Duyumcu, resmi özellik listesine nazaran bu özel OmniVision sensörünün boyutunun 1/1.28” olduğunu belirtiyor. Lakin iQOO’nun bunu 1/1.3” olarak tanıtabileceğini öne sürüyor.

iQOO 12’nin ayrıntılı kamera özellikleri gün yüzüne çıktı

Bu yeni imaj sensörü, boyut olarak biraz daha küçük olan 1/1.4” boyutundaki tanınan Sony IMX966 ile rekabet edecek. OmniVision’ın son 50MP sensörünün gerçek performansını öğrenmek için aygıtın resmi olarak duyurulmasını beklememiz gerekecek.

İkincil kameralar hakkında ise, sızıntıya nazaran iQOO 12, OIS ile donatılmış 64MP OmniVision OV64B 3x telefoto lensin yanı sıra 50MP Samsung ISOCELL JN1 ultrageniş açılı üniteye sahip olacak.

Daha evvelki sızıntılara nazaran, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle çalışan telefon, 5000mAh yahut daha büyük bir bataryaya sahip olacak ve 100W kablolu şarjı destekleyecek. 2K çözünürlüğe sahip yüksek frekanslı titreşimli düz bir ekranla gelecek ve çerçevesiz kamera dizaynıyla dikkat çekecek. Son olarak, aygıt 16GB RAM ile sunulacak ve 512GB/1TB depolama seçenekleriyle gelecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar