Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaMark Zuckerberg, Zamanı Geldiğinde Twitter Rakibi Threads'e Para Yağdıracağını Söyledi

Mark Zuckerberg, Zamanı Geldiğinde Twitter Rakibi Threads’e Para Yağdıracağını Söyledi

En hızlı çıkış yapan sosyal medya platformu olmayı başaran Threads, bir süreliğine Twitter’ı tahtından etmiş gibi gözüktü. Bugün Threads’e olan hype büyük oranda sönmüş olsa da birçok kullanıcı, Elon Musk’ın elinde oyun hamuruna dönüşen Twitter’dan uzaklaşmaya halen aday.

Elbette Mark Zuckerberg de hem Threads’in büyük bir potansiyele sahip olduğunu hem de platformun şu anki haliyle çok ilkel kaldığını biliyor. Bu konudaki farkındalığını, yatırımcılarıyla bir araya geldiği toplantıda da dillendirmekten kaçınmadı.

Threads’te yapılması gereken temel işler var:

Ulaş Utku Bozdoğan: Mark Zuckerberg, Zamanı Geldiğinde Twitter Rakibi Threads'E Para Yağdıracağını Söyledi 1

2023’ün ikinci çeyreğine ilişkin finansal durumun değerlendirildiği toplantıda konuşan Zuckerberg, Threads konusunda yapmaları gereken pek çok temel seviye iş olduğunu paylaştı. Bunlar içinde insanların halihazırda sevdiği özelliklerin geliştirilmesi ve denenmesi olduğunu da ekledi.

Ayrıca bazı özelliklerin her zaman kalıcı olmayabileceğinin de altını çizdi. Bu konuyu da şu şekilde açtı:

“Pek çok insan bir deneyimi beğenebilir ancak onu insanların kullanmaya devam etmelerini sağlamak için sürekli ayarlamanız gerekir ve Threads ile bu konuda iyi bir yere geldiğimizi düşünüyoruz. Hâlâ inşa edilecek birçok temel işlevsellik var.”

Threads’e para harcamaktan kaçınmayacak!

Zuckerberg, yukarıdaki cümlesinin tam ardından şu sözleri de paylaşarak Threads’e kaynak ayırmaktan kaçırmayacaklarını, fırsat gördüklerinde para yağacaklarını böyle anlattı:

“Bu konuda çok iyi bir yerde olduğumuzu hissettiğimizde, büyümesine yardımcı olmak için yeterince ‘benzin dökebileceğimizden’ son derece eminim. Ancak yüz milyonlarca insanın olduğu noktaya geldiğimizde – oraya ulaşabileceğimizi varsayarsak – para kazanma konusunda endişeleniriz.”

Zuckerberg ve Meta’nın Threads’e ne noktaya getireceği konusunda halen bir ipucu bulunmuyor. Bu sorunun cevabını ancak önümüzdeki aylar içinde duracağız. Yakın zamanda önemli geliştirmelerin gelmemesi ise muhtemelen bu uygulamanın da unutulmasına yol açacak…

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar