Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaOtomobilMercedes-Benz EQS SUV Tanıtıldı: İşte Tasarım ve Özellikleri

Mercedes-Benz EQS SUV Tanıtıldı: İşte Tasarım ve Özellikleri

Tam bir yıl önce otomobil dünyasında lüks ve konforun yeniden tanımlanmasını sağlayan EQS modelini tanıtan Mercedes-Benz, bugün merakla yolunu gözlediğimiz bir yeni elektrikli otomobilini daha tanıttı. Mercedes’in yeni elektrikli modeli, zaten canavar gibi duran EQS’nin daha da canavarlaşmış hali EQS SUV oldu.

EQS sedan modeliyle aynı platformu taşıyan, tamamen elektrikli ve 7 koltuklu yeni Mercedes-Benz EQS SUV, tasarımı ve özellikleriyle yine herkesi cezbetmeyi başaran bir Mercedes modeli oldu. Gelin, Mercedes’in ilk elektrikli SUV’una yakından bakalım.

Karşınızda yeni Mercedes-Benz EQS SUV:

Yeni Mercedes-Benz EQS SUV, iç bölümünde orijinal EQS sedanda da gördüğümüz, boydan boya uzanan bir ekrana yer veriyor. Aracın şoför bölümü fütüristik hatlarını taşımaya devam ederken, arka bölümde oturan yolcular da gözünü muhtemelen yola vermeyecek. Aracın ön koltuklarının arkasında büyük bir dokunmatik ekran yer alacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Mercedes-Benz Eqs Suv Tanıtıldı: İşte Tasarım Ve Özellikleri 1

Ulaş Utku Bozdoğan: Mercedes-Benz Eqs Suv Tanıtıldı: İşte Tasarım Ve Özellikleri 3

Aracın performansına gelecek olursak, karşımıza iki farklı motor seçeneği çıkıyor. EQS 450 seçeneği, 355 beygir güç üretebilirken EQS 580 4MATIC seçeneğinde bu güç 536 beygire ulaşıyor. EQS 450 motorun 600 kilometrelik menzile sahip olacağı açıklanırken, 4MATIC’te menzilin ne olacağı henüz paylaşılmadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Mercedes-Benz Eqs Suv Tanıtıldı: İşte Tasarım Ve Özellikleri 5

Ulaş Utku Bozdoğan: Mercedes-Benz Eqs Suv Tanıtıldı: İşte Tasarım Ve Özellikleri 7

Mercedes-Benz EQS SUV, bu yılın ikinci yarısında 103 bin 360 dolardan başlayan fiyatlardan satışa sunulacak. Aracın Türkiye’ye gelmesi halinde ise 4 milyon lira civarında bir fiyata sahip olması bekleniyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Mercedes-Benz Eqs Suv Tanıtıldı: İşte Tasarım Ve Özellikleri 9

Ulaş Utku Bozdoğan: Mercedes-Benz Eqs Suv Tanıtıldı: İşte Tasarım Ve Özellikleri 11

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar