Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaOtomobilMercedes-Benz'in yeni elektrikli C-Sınıfı test sürüşünde görüldü

Mercedes-Benz’in yeni elektrikli C-Sınıfı test sürüşünde görüldü

Elektrikli araç (EV) pazarındaki yarış giderek kızışıyor ve Mercedes-Benz bu gelişmelerin gerisinde kalmıyor. Şirket, 2030 yılına kadar büsbütün elektrikli arabalara geçiş yapmayı planlıyor. Bu elektrikli hayalin ana oyuncularından biri, 2025’te piyasaya sürülecek olan ve BMW i4’e bir karşılık olarak görülen yeni elektrikli C-Sınıfı.

Yakın vakitte kameralara yakalanan elektrikli C-Sınıfı, son görünümünü kapalı tutmak için büsbütün kapalı bir biçimde test ediliyordu. Lakin kamufle olmasına karşın, Mercedes’in EQE ve EQS üzere daha büyük modellerine kıyasla daha şık bir görünüm hedeflediği anlaşılıyor. Daha keskin ve rafine bir dizayna yönelik olabileceği, tahminen de aerodinamik açıdan Vision EQXX konsept aracından birtakım ipuçları alabileceği düşünülüyor.

Mercedes-Benz’in yeni elektrikli C-Sınıfı test sürüşünde görüldü

Bu yeni elektrikli sedanın, Mercedes’in özel elektrikli araç platformu olan MB.EA üzerine inşa edilmesi bekleniyor. Bu durum, elektrikli CLA modellerinin hem klasik yanmalı motorları destekleyen karma kullanım platformu (MMA) üzerinde geliştirilmesinden farklı. Bu, Mercedes’in KONUT pazarındaki farklı zevk ve gereksinimlere hitap etmeye çalıştığını gösteriyor.

Mercedes’in EV’lerini isimlendirme halini değiştirmeyi planladığına dair söylentiler var. 2024’ten itibaren “EQ” markasından uzaklaşmaları bekleniyor. Bu değişiklik, elektrikli G-Sınıfı versiyonuyla başlayabilir. Bu, Mercedes’in MESKEN seyahatinde yeni bir periyoda girdiğinin bir işareti.

Mercedes, elektrikli C-Sınıfını piyasaya sürmeye hazırlanırken, bu durum yalnızca kendi evrimleriyle ilgili değil. BMW’nin yaklaşmakta olan araçları olan i3 Sedan ve yeni jenerasyon iX3 üzere modellerle başa baş gidiyorlar ve her ikisi de yenilikçi Neue Klasse platformunda inşa edilmesi bekleniyor. Bu rekabet, lüks KONUT dünyasının ne kadar dinamik ve süratle değişen bir alan olduğunu vurguluyor. Beklenen çağdaş tasarımı ve ileri teknolojisiyle, süratle gelişen elektrikli araç dünyasında kıymetli bir iz bırakmaya hazır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar