Cuma, Haziran 2, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaMeta bu kez da gerisine yapay zekayı almak istiyor

Meta bu kez da gerisine yapay zekayı almak istiyor

Yapay zeka, internet alemini sarmaya devam ediyor. Her yeni gün, sayısı artan şirketler, kendi eser ve hizmetlerine yapay zekayı entegre etme yoluna gidiyor. Bu trend, üstün bilgisayarlarda kullanılan yapay zeka yonga setlerine olan talebi yükseltiyor. Yapay zeka alanında kıymetli yatırımları bulunan Meta, gelecek jenerasyon yapay zeka uygulamalarını desteklemek üzere kendi yapay zeka yonga setini oluşturma kararı aldı. Bu yonga setinin, var olan yapay zeka yonga setlerinden daha güçlü ve daha verimli olacağı öngörülüyor, bu durum Meta’ya daha ileri düzey yapay zeka uygulamalarını geliştirme imkanı sunacak.

Meta, bu yonga setine “Meta Eğitim ve Çıkarım Hızlandırıcısı” (MEÇH) ismini verdi ve bu set, klasik yapay zeka yonga setlerinden daha aktif ve güçlü olacak biçimde tasarlandı. Bu yenilikçilik, Meta’ya daha sofistike yapay zeka modelleri geliştirme fırsatı sunacak.

Meta bu sefer da ardına yapay zekayı almak istiyor

Bu modeller, doğal lisan sürece, bilgisayarlı görme ve makine öğrenmesi üzere alanlarda başarılı bir halde kullanılacak. Bu gelişme, daha şahsileştirilmiş tekliflerin, daha kapsamlı dolandırıcılık tespit ve tedbire sistemlerinin, geliştirilmiş müşteri hizmetlerinin ve yeni artırılmış ve sanal gerçeklik tecrübelerinin üzere birçok yeni yapay zeka destekli eser ve hizmetin ortaya çıkmasına taban hazırlayacak.

MEÇH yonga seti, Meta’nın yapay zeka hudutlarını zorlamasına yardımcı olacak, bu da şirketin metaverse maksatlarına ve yeni yapay zeka dayanaklı eser ve hizmetler geliştirme gayretlerine değerli bir takviye sağlayacak. Lakin, Meta, kendi yapay zeka yonga setini geliştiren tek şirket değil. Google, Microsoft ve Amazon üzere başka teknoloji devleri de bu alana büyük yatırımlar yapıyorlar. Yapay zeka yonga setlerinin gelişimi, teknoloji dalındaki değerli bir eğilim ve yapay zekanın geleceği üzerinde büyük bir tesir yapması bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar