Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaMeta bu sefer de işten çıkarmalar ile gündemde!

Meta bu sefer de işten çıkarmalar ile gündemde!

Meta, Reality Labs grubu içinde yer alan çip grubundan yaklaşık 600 kişiyi işten çıkarma kararı aldı. Bu atılım, şirketin metaverse hedefleri ve yapay zeka çalışmaları hakkında soru işaretlerinin ortaya çıkmasına neden oldu.

Meta, Reality Labs takımının bir modülü olarak çalışan çip takımından 600 kişiyi işten çıkarma kararını aldı. Bu karar, şirketin metaverse ve yapay zeka hususlarındaki stratejilerini sorgulatıyor. Şirket, bu işten çıkarmaların, daha dar bir odaklanma ve kaynakların yine dağıtılmasının bir kesimi olduğunu belirtiyor.

Meta bu sefer de işten çıkarmalar ile gündemde!

Meta, geçtiğimiz aylarda 10.000 kişiyi işten çıkarma planlarını açıklamış ve bu işten çıkarmanın yıl içinde gerçekleşeceğini duyurmuştu. Şirketin bu cins büyük çaplı işten çıkarmalar yapmasının gerisinde, gelecekteki büyüme stratejilerini şekillendirmek ve kaynaklarını makul alanlara ağırlaştırmak istemesi bulunuyor.

Ayrıca, çip odaklı yapay zeka ünitelerinde çalışan kimi yöneticilerin de işlerini bıraktığı tez ediliyor. Bu da Meta’nın yapay zeka ve metaverse alanındaki geleceği hakkındaki belirsizlikleri artırıyor.

Meta’nın bu atağı, teknoloji dünyasında büyük yankı uyandırdı ve metaverse konseptine olan inançları sorgulamaya neden oldu. Şirket, metaverse vizyonunu hayata geçirmek için büyük eforlar harcıyor olsa da, bu çeşit işten çıkarmalar ve değişiklikler, şirketin bu alandaki muvaffakiyetlerini etkileyebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar