Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaDonanımMeta Quest 3'te oynayabileceğiniz en düzgün oyunlar

Meta Quest 3’te oynayabileceğiniz en düzgün oyunlar

Meral Erden: Meta Quest 3'Te Oynayabileceğiniz En Düzgün Oyunlar 1

Sanal gerçeklik oyunları, bilhassa Meta Quest 3 üzere yenilikçi VR başlıkları sayesinde, oyuncular için büyüleyici bir dünya sunuyor. Sony’nin PSVR2’si ve Oculus üzere seçenekler ortasından sıyrılan Meta Quest 3, donanım gücünden özelliklerine kadar her tarafıyla evvelki model Quest 2’yi aşarak piyasaya sürüldü. Bu aygıt, oyunlara daha fazla dalış yapmanızı sağlayacak yeni özelliklere sahip. Şayet siz de bu aygıtı edindiyseniz, deneyimlemeniz gereken oyunları sizin için derledik.

Meta Quest 3 için çıkan oyunlar ortasında, VR oyunlarının ne olabileceğinin gerçek bir örneği olan Asgard’s Wrath 2’yi öne çıkarabiliriz. Bu oyun, VR için yapılan sınırlamaları ve kolaylaştırmaları değil, platformun eşsiz avantajlarını kullanarak oyun dizaynını geliştiren bir aksiyon RPG’si. VR alanında dikkat çeken birkaç oyun olmasına karşın, Asgard’s Wrath 2, VR için dizaynın tüm zorluklarının üstesinden gelinmiş bir devirden gelmiş üzere hissettiriyor. Kapsamlı bir RPG, zekice bulmacalar, varlıklı bir kıssa ve güçlü yakın dövüş mekanikleri arıyorsanız, bu oyun VR’ın potansiyelini size satın alabilir.

Meral Erden: Meta Quest 3'Te Oynayabileceğiniz En Düzgün Oyunlar 3

The Walking Dead: Saints & Sinners, VR’da gerçekçi ve derin bir tecrübe sunan birinci oyunlardan biri olarak tanınıyor. Orjinal bu oyun, bir devam oyunu üzerinde çalışılsa da, VR’da bir zombi hayatta kalma tecrübesi arayanlar için kusursuz bir seçenek. Her beyin vuruşunuzu kendi hareketlerinizle yaparak, tansiyonu ve gerçekçiliği artırıyor. Ayrıyeten, el sanatları ve yükseltme öğeleri ile Quest 3‘te görsel ve performans yükseltmeleri ile tam bir paket sunuyor.

Meral Erden: Meta Quest 3'Te Oynayabileceğiniz En Düzgün Oyunlar 5

Kızıl Gezegen 2, distopik bir Soğuk Savaş uzay senaryosunda, bulmacalar ve birinci şahıs atışının bir karışımı olarak karşımıza çıkıyor. Ana karakter Sasha olarak, Red Matter’ın gizemini çözme misyonunuz sizi, jetpack ile gezinmenize imkan tanıyan geniş bir alana götürüyor. Farklı bulmaca çeşitlerinin yanı sıra tatmin edici bir savaş ve keşif tecrübesi, sizi bu gerçeklik, baht ve ahlak kıssasına daldırıyor.

Meral Erden: Meta Quest 3'Te Oynayabileceğiniz En Düzgün Oyunlar 7

Tetris’i daha evvel oynamış olabilirsiniz, lakin Tetris Effect: Connected ile VR’da hiç olmadığı üzere bir tecrübe sizi bekliyor. Oynanış, bildiğiniz ve sevdiğiniz halde tıpkı kalırken, müzik, efektler, renkler ve VR’daki tüm sunum, bu özel sürümü oynamanın en düzgün yolu haline getiriyor. Ayrıyeten, bu sürümde, tek oyunculu tekliflere ek olarak çok oyunculu modlarda oyunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Meral Erden: Meta Quest 3'Te Oynayabileceğiniz En Düzgün Oyunlar 9

Evet, Beat Saber’in her VR oyunları listesinde olmasını bekliyoruz, lakin bu oyunun hala ne kadar âlâ olduğunu görmezden gelemeyiz. Wii Sports üzere, oynamak için yalnızca kollarınızı nasıl sallayacağınızı bilmek kâfi olan bu oyun, sevdiğiniz müziğe blokları dilimlerken, zorluğu artırıp ışıklar ve sesler sizi sardıkça bağımlılık yapan bir akışa kapılmanızı sağlıyor. Yalnızca başlık dışındaki birisi için ne kadar komik göründüğünüzü düşünmeyin.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar