Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaMeta, Reels’larla ilgili pek çok kıymetli yeniliğe imza attı

Meta, Reels’larla ilgili pek çok kıymetli yeniliğe imza attı

Meta, Facebook’un ana şirketi, Reels’in (Facebook’un kısa formatlı görüntü içerikleri) popülaritesinin artmasıyla birlikte, kullanıcıların tecrübesini geliştirmek emeliyle yeni özellikler duyurdu. Meta, bu özellikler sayesinde kullanıcıların ilgi alanlarına uygun içerikleri keşfedebilmelerine ve Reels tecrübelerini kişiselleştirebilmelerine imkan tanımayı amaçlıyor.

Reels içeriğinin keşfedilmesini kolaylaştırmak ismine, Facebook Watch’ta sergilenme halleriyle ilgili yeni güncellemeler yapıldı. Reels, kullanıcılara ilgi alanlarına uygun yaratıcıları, trendleri ve içerikleri süratli bir formda sunan ana navigasyon menüsünden direkt erişilebilir hale geldi. Kullanıcılar, Facebook’ta görüntü izlerken Reels ve uzun formatlı görüntüler ortasında kesintisiz bir biçimde geçiş yapabilirler.

Meta, Reels’larla ilgili pek çok kıymetli yeniliğe imza attı

İlgili içeriği keşfetmenin yanı sıra, Meta, kullanıcıların Reels tecrübelerini kişiselleştirmelerine imkan tanıyan yeni özellikler sunmaya başladı. Kullanıcılar, artık görüntü oynatıcının altındaki üç noktalı menüye dokunarak, hangi tıp Reels’lerin daha çok yahut daha az görüntülenmesini istediklerini belirleyebilirler. Bu özellik, kullanıcıların mevcut zevklerini keşfetmelerine yardımcı olurken, tıpkı vakitte gelecekte güzellerine gidebilecek yeni ilgi alanlarını, yaratıcıları ve toplulukları keşfetmelerine de katkı sağlar.

Ayrıca, Facebook, Reels görüntü oynatıcısına bağlamsal etiketler ekleyen yeni bir özellik başlattı. Bu etiketler, kullanıcılara neden muhakkak bir Reel’in gösterildiğini açıklamayı maksatlar. Örneğin, bir arkadaşın görüntüyü beğenmesi durumunda, etiket, görüntünün neden kullanıcının beslemesinde yer aldığını açıklar. Bu özellik, kullanıcıların gördükleri Reels’lerin uygunluğunu daha güzel anlamalarına ve şahsileştirilmiş Reels beslemeleri hakkında daha fazla bilgi edinmelerine takviye olur.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar