Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaOyunMeta, Sanal Gerçeklik İçin Gelecek Yeni Oyunlarını Gösterdi - Webtekno

Meta, Sanal Gerçeklik İçin Gelecek Yeni Oyunlarını Gösterdi – Webtekno

Meta, bugün geçtiğimiz saatlerde uzun süredir heyecanla beklenen en yeni sanal gerçeklik gözlüğü Quest 3’ü tanıtmıştı. Şirketin yeni gözlüğü ve kontrolcüleri, kullanıcılara en gerçekçi deneyimi yaşatacak yepyeni özelliklerle gelmişti.

Şirketin bugünkü sanal gerçeklik hamleleri bunlarla sınırlı kalmadı. Teknoloji devi, her yıl yaptığı gibi gerçekleştirdiği ayrı bir etkinlikle birlikte Quest platformuna gelecek birçok VR oyunu da gösterdi. Merakla beklenen bazı oyunların da yer aldığı bu etkinlikte öne çıkan detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Meta’nın etkinliğinde gösterilen VR oyunları

Assassin’s Creed Nexus bu yıl geliyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Meta, Sanal Gerçeklik İçin Gelecek Yeni Oyunlarını Gösterdi - Webtekno 1

Etkinlikte belki de en çok dikkat çeken oyun, Ubisoft’un popüler serisi Assassin’s Creed’in ilk olarak geçtiğimiz yıl tanıtılan VR oyunu Assassin’s Creed Nexus’tu. Etkinlikte oyundan fragman paylaşılmadı; ancak bazı önemli bilgiler açıklandı.

Buna göre Assassin’s Creed Nexus, bu yılın sonlarına doğru Meta Quest 3 ve Quest 2 için çıkış yapacak. Hayranların daha fazla detay için 12 Haziran’da gerçekleştirilecek Ubisoft Forward etkinliğini beklemesi gerekecek.

Stranger Things VR

Netflix’in çok sevilen dizisi Stranger Things’in bir VR oyunun geleceği biliniyordu. Aylar önce oyundan ilk görüntüler gelmişti. Meta’nın bugünkü etkinliğinde ise daha detaylı bir fragman gösterildi. Son sezondan tanıdığımız Vecna’nın yerine geçerek Upside Down’ı deneyimleyebileceğiniz oyun, 2023’ün sonbaharında gelecek.

Asgard’s Wrath 2

Meta’nın bugün gösterdiği en büyük oyunlardan biri de Asgard’s Wrath 2’ydi. 2019’dan çıkan ve büyük beğeni toplayan RPG Asgard’s Wrath’ın devamı niteliğindeki yapımdan oynanış görüntüleri etkinlikte paylaşıldı. Görüntüler, dövüş mekaniklerinden bulmacalara kadar birçok şeye bakış atmamızı sağlarken oyunun birçok iyileştirmeyle geleceğini gösterdi.

60 saatin üzerinde fazla hikâye süresine sahip olacak oyun, 2023’ün kış aylarında çıkış yapacak.

Attack on Titan VR: Unbreakable

Popüler manga ve anime Attack on Titan’ın geçtiğimiz yıl duyurulan Attack on Titan VR: Unbreakable oyunundan da fragman paylaşıldı. Hem tek hem de eşli moda sahip olacak yapım, kış aylarında çıkış yapacak.

Samba de Amigo

Sega, sevilen oyun Samba de Amigo’yu Quest başlıklarına getiriyor. 40 hit şarkının yer alacağı söylenen yapım, sonbahar aylarında çıkış yapacak.

Ghostbusters: Rise of the Beasts

Meta, geçen yıl ilk kez gösterdiği VR Ghostbusters oyunun hikâye fragmanını paylaştı. Efsane seriden esinlene yapım, San Francisco’da geçecek ve arkadaşlarınızla hayalet avlamanıza olanak tanıyacak. Oyun, sonbahar aylarında çıkış yapacak.

PowerWash Simulator

Sevilen yıkama simülasyonu PowerWash Simulator de Quest’e gelecek oyunlardan biri. Sakinleştirici ve tatmin edici bir yapıya sahip olmasıyla oldukça popüler olmayı başaran oyun, 2023 içerisinde VR için çıkış yapacak.

NFL Pro Era

Ulaş Utku Bozdoğan: Meta, Sanal Gerçeklik İçin Gelecek Yeni Oyunlarını Gösterdi - Webtekno 3

Amerikan Futbolu temalı NFL Pro Era’nın yenisi de bu yıl içinde geliyor. Geliştirici StatusPRO, kadro güncellemelerinden çok daha fazla iyileştirmenin yer alacağını söylerken oyunseverlerin oyunda yeni modlar ve özelliklerle karşılaşacağını ekliyor. NFL Pro Era, bu sefer çoklu oyuncu moduna daha da odaklanacak.

Meta’nın duyurduğu diğer oyunlar

 • I Expect You To Die 3: Cog in the Machine
 • Silent Slayer: Vault of the Vampire
 • UNDERDOGS
 • Racket Club
 • Vampire: The Masquerade – Justice
 • Dungeons of Eternity
 • The 7th Guest
 • Bulletstorm
 • No More Rainbows
 • Little Cities
 • Death Game Hotel
 • Ghost Signal: A Stellaris Game
 • Onward
 • Walkabout Mini Golf
 • Demeo Battles
 • We Are One
 • Arizona Sunshine 2

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar