Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaYazılımMicrosoft Copilot artık isteğe bağlı olarak şirin küçük müzikler yapabiliyor

Microsoft Copilot artık isteğe bağlı olarak şirin küçük müzikler yapabiliyor

Microsoft, kullanıcılara “müzikal geçmişi ne olursa olsun” şahsileştirilmiş müzikler oluşturma yeteneği verdiğini söylüyor. Suno, müziklerin tamamını çalabilen bir yapay zeka oluşturmak için uzun müddettir çeşitli algoritmalarla çalışıyor ve şirket nihayet altın madalyayı kazanmış üzere görünüyor.

Bu araca eriştiğinizde tek yapmanız gereken bir istem girmek ve gerisini algoritmaya bırakmak. Sonuncu sonuç, müzik kelamları ve müzik sesleriyle tamamlanan “eğlenceli, akıllı ve kişiselleştirilmiş” müzikler olacak. İsteğiniz buysa, enstrümantal bir melodi de yapabilirsiniz. Müzik yapma alanında yapay zeka kullanımı artıyor fakat bu araçların birçok müzisyenlere yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu özellik ise öncelikle, doğum günü e-postası yahut gibisi bir şey için melodi yapmak isteyen müzisyen olmayanlar için.

Bu emelle Microsoft, “ailenizle birlikte yaşadığınız maceraları anlatan bir pop müziği yaratın” ve “büyümenin ruhunu yakalayan bir müzik yapın” üzere örnekler veriyor. Görünüşe nazaran Suno eklentisi, kullanım sırasında Copilot tarafından toplanan tüm şahsî datalara erişebilecek, hasebiyle bu müzikler teorik olarak epey spesifik olabilir.

Özellik bugün kullanıma sunulmaya başlıyor fakat bu kademeli bir sürüm. Öbür bir deyişle, güncelleme kutunuza ulaşması birkaç haftayı bulabilir. Bu ortada Copilot‘un yapabileceği binlerce başka şeyle yetinmek zorunda kalacaksınız.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar