Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaYazılımMicrosoft Copilot ve Suno, Edge'de AI dayanaklı müzik yaratıyor

Microsoft Copilot ve Suno, Edge’de AI dayanaklı müzik yaratıyor

Microsoft Copilot, AI tabanlı müzik oluşturma platformu Suno ile işbirliği yaparak, kullanıcıların yalnızca bir metin komutuyla şahsileştirilmiş müzikler üretmelerine imkan tanıyan bir özellik geliştirdi. Müzik bestelemede AI algoritmalarıyla tanınan Suno, Microsoft Copilot ile bir ortaya gelerek, müziklerini zahmetsizce oluşturabilecekleri kullanıcı dostu bir araç sundu. Suno’nun resmi web sitesinde sergilenen ses örnekleri etkileyiciydi, lakin Copilot’ta bu özelliğin uygulanmasında bir ekip meseleler var.

Bu müzik oluşturma özelliği şu anda yalnızca Microsoft Edge tarayıcısındaki Copilot ile sonlu. Oluşturma süreci basit – kullanıcılar bir metin komutu giriyor ve algoritma devreye girerek, kelamlar ve müzik söyleyen seslerle tamamlanmış müzikler üretiyor. Araç, kullanıcıların tercihlerine bağlı olarak enstrümantal melodiler de oluşturabiliyor.

Microsoft Copilot ve Suno, Edge’de AI dayanaklı müzik yaratıyor

Microsoft Copilot, “aile ile maceralar hakkında bir pop müziği oluştur” yahut “büyümenin ruhunu yakalayan bir müzik yap” üzere komut örnekleri sunuyor. Araç, Copilot’un kullanımı sırasında biriken ferdî bilgileri de dikkate alarak, son derece şahsileştirilmiş müzikler üretebilir.

Özellik, kademeli bir yayın planıyla piyasaya sürülmeye başladı, bu da kullanıcıların güncellemelerde bu özelliğe erişebilmesi için birkaç hafta beklemeleri gerekebileceği manasına geliyor.

Ancak, yeni müzik oluşturma özelliğinin şu anda sadece Microsoft Edge tarayıcısıyla sonlu olduğunu belirtmek kıymetli. Araçtan yararlanmak için kullanıcıların Edge’i açmaları, Copilot web sitesine girmeleri, giriş yapmaları ve sağ üst köşedeki “Eklentiler” sekmesi altında Suno eklentisinin etkin olduğundan emin olmaları gerekiyor. Copilot’a bir metin açıklaması girildikten sonra, kullanıcılar AI’nın müzik oluşturmasını bekliyorlar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar