Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaYazılımMicrosoft Edge tarayıcısına VPN özelliği geliyor

Microsoft Edge tarayıcısına VPN özelliği geliyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Microsoft Edge Tarayıcısına Vpn Özelliği Geliyor 1

Tarayıcı dünyasında entegre VPN çok aranan özelliklerin başında geliyor. Opera tarayıcısında dahili olarak VPN desteği yer alırken Chromium tabanlı tarayıcılarda da eklenti üzerinden VPN elde edebilmek mümkün. 

Microsoft Edge tarayıcısında VPN devri

Microsoft Edge ön izleme sürümüne sunulan yeni özellik Microsoft Edge Secure Network adını taşıyor. Firma anonim internette gezinti için ünlü Cloudflare platformu ile iş birliği yapmış. 

Siber saldırganlar tehdit saçıyor

3 gün önce eklendi

Microsoft Edge VPN özelliği kullanıcılara 1 GB kapasiteye kadar ücretsiz trafik sunuyor. Kesin detayları belli olmasa da daha yüksek kapasiteler için Microsoft ücret talep edecek. 

Cloudflare gerekli ağ bakım ve destek verileri haricinde kişisel verileri toplamayacak. Bu verilerin kişi çıkış yaptığı andan itibaren 25 saat boyunca geçerli olacağı belirtiliyor. Henüz VPN özelliğinin ne zaman nihai kullanıma sunulacağına dair bir bilgi bulunmuyor. 
 

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Tarayıcılar Haberleri
  • Microsoft Edge tarayıcısında VPN desteği

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar