Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaDonanımMicrosoft karma gerçeklik pazarında oyun kurucu olmak niyetinde

Microsoft karma gerçeklik pazarında oyun kurucu olmak niyetinde

Microsoft, artırılmış gerçeklik (AR) kesimine derinlemesine dalıyor ve şirketin çalışma planında aslında bir patent başvurusu bulunuyor. Patent, eşsiz bir çift AR gözlük için. Lakin, bunlar sıradan gözlükler değil. Onları farklı kılan şey, uzaktan çalışanlar için beklenen avantaj olabilir.

AR Gözlüklerin pili, başarılı bir ticari lansman için kıymetli bir faktördür. 5 Ekim 2023 tarihinde yayınlanan patent, modüler bir dizayna sahip AR gözlükleri tanımlıyor. Evet, yanlışsız okudunuz. Baş kısmında ya da çıkarılabilir bir kulaklıkta yer alan, yolda iken değiştirilebilen sıcak takas edilebilir bir pil ile modüler bir tasarım. Gözlükleri uzun periyodik kullanım için pratik hale getirme manasına geliyor. Uzun uzaklıklı bir uçuşta olun ve AR gözlüklerinizin gücünün tükenme konusunda endişelenmeyin. Ve yalnızca bu değil, pilin pozisyonu – ya sap kısmında ya da çıkarılabilir bir kulaklıkta – kullanıcılara gözlükleri pilsiz giyme seçeneği sunar. Bu, tartısı azaltabilir ve aygıtı daha az hantal yapabilir, uzun çalışma saatleri boyunca konfor sağlar.

Microsoft karma gerçeklik pazarında oyun kurucu olmak niyetinde

Patent ayrıyeten bu gözlüklerin kolyeler ya da sırt çantaları üzere dış aygıtlara bağlanabileceğini de açığa çıkarıyor. Bu, büyüleyici imkanları beraberinde getiriyor. Aygıtın bilgisayar ve hafıza kapasitesini artırma ya da Wi-Fi yahut LiFi dayanağı üzere yeni fonksiyonlar eklemeyi düşünün. Boyun, kemer yahut sırt çantanızın etrafında küçük bir iş istasyonu taşımak üzere.

Microsoft, uzaktan çalışan kitleye yalnızca bir irtibat aracı değil, tıpkı vakitte yüksek seviyede çok taraflılık de sunmayı amaçlıyor üzere görünüyor. AR gözlükler, sanal iş ortamlarına daha etkileşimli ve faal bir halde katılmamızı sağlayarak uzaktan çalışmaya bakışımızı değiştirebilir. Şayet Microsoft bunu başarabilirse, çağdaş uzaktan çalışan için tercih edilen aygıt olabilir.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar