Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaOtomobilMücevher Gibi Işıldayan Otomobil Rolls-Royce Amethyst Droptail Tanıtıldı

Mücevher Gibi Işıldayan Otomobil Rolls-Royce Amethyst Droptail Tanıtıldı

İngiliz lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce, bugüne kadarki en özel otomobillerinden bir tanesi olan Amethyst Droptail’ı tanıttı. Tamamen özel sipariş üzerine üretilen otomobil, tasarımıyla da özellikleriyle de kendine hayran bırakmayı başaracak gibi görünüyor. Gelin hep birlikte Rolls-Royce Amethyst Droptail‘a yakından bakalım.

Dışarıdan bakıldığında bir Rolls-Royce olduğunu anında gösteren otomobil, marka ile özdeşleşen bir ızgara tasarımına sahip. Nispeten ince far tasarımının tercih edildiği otomobilde çift renkli boya tabakası bulunuyor. Ametist taşının mor rengi ile amaranth çiçeğinin koyu kırmızı renginin harmanlandığı özel ton, aracın parlaklığını artırmak için mavi, kırmızı ve mor pullarla desteklendi. 

Karşınızda Rolls-Royce Amethyst Droptail

İnanç Can Çekmez: Mücevher Gibi Işıldayan Otomobil Rolls-Royce Amethyst Droptail Tanıtıldı 1

Bu otomobil her detayı ile gerçekten özel. Öyle ki Rolls-Royce tasarımcıları, aracın aerodinamik yapısını sağlarken ham ahşap malzeme kullandılar. Şirket, bunun dünyada bir ilk olduğunu söylüyor. Bir otomobilde ahşap kullanmanın ne kadar riskli olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Haklısınız. Güneş, yağmur ve toz gibi hususlar, ahşap ömrünü doğrudan etkiler. Şirket, müşterisinin sorun yaşamaması için sadece ahşap malzemeler üzerinde bile 8.000 saatten fazla zaman harcadı.

İnanç Can Çekmez: Mücevher Gibi Işıldayan Otomobil Rolls-Royce Amethyst Droptail Tanıtıldı 3

Rolls-Royce Amethyst Droptail’ın iç kısmına baktığımızda, dış kısımda kullanılan ahşap kaplamanın devam ettiğine tanıklık ediyoruz. Orta konsolda Vacheron Constantin tarafından el yapımı olarak üretilen kurmalı bir saat detayının bulunduğu otomobilde analog gösterge ekranı ve dış renk ile uyumlu olan detaylar bulunuyor.

İnanç Can Çekmez: Mücevher Gibi Işıldayan Otomobil Rolls-Royce Amethyst Droptail Tanıtıldı 5

Rolls-Royce, özel sipariş üzerine ürettiği otomobilin motoruna ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.

İnanç Can Çekmez: Mücevher Gibi Işıldayan Otomobil Rolls-Royce Amethyst Droptail Tanıtıldı 7

Sadece motor değil. Bu özel otomobilin kaç paraya mâl olduğu gibi hususlar da gizemini koruyor.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar