Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaOyunNintendo’dan makus haberler var!

Nintendo’dan makus haberler var!

Nintendo’nun yeni jenerasyon taşınabilir oyun konsolu olan Nintendo Switch 2 hakkında söylentiler son günlerde artış gösteriyor. Bilhassa yaklaşan çıkış tarihiyle bir arada, bu husus daha da merak ediliyor. Bu alanda söylentileriyle bilinen Nate the Hate podcast’i, ModernVintageGamer’ın da iştirakiyle, konsolun 2024’ün Mart ayında piyasaya sürülebileceğini belirtiyor.

Ancak, Notebookcheck’in yaptığı bir haber bu hususta farklı bir yorum getiriyor. Nintendo, özgün Switch konsolunu birinci olarak 2016’nın baharında “NX” kod ismiyle tanıttı. Tıpkı yılın Ekim ayında resmi bir duyuru geldi ve fiyat ile teknik özellikler 2017’nin Ocak ayında paylaşıldı. Ve son olarak, konsol 2017’nin Mart ayında tüm dünyada satışa sunuldu. Bu bilgilere dayanarak, 2024 Mart’ında görebileceğimiz şeyin, birkaç ay sonra yahut hatta 2025 Mart’ta piyasaya sürülecek bir konsolun tanıtımı olabileceği öne sürülüyor.

Nintendo’dan makûs haberler var!

Bu durumda, 2024 Mart’ında Nintendo Switch 2‘yi sahiden görmek istiyorsak, Nintendo’nun yakın vakitte bir şeyler göstermesi gerekiyor. Bu mevzuda umut veren bir gelişme, Eylül ayında düzenlenecek olan dünyanın en büyük oyun etkinliklerinden Tokyo Game Show. Nintendo’nun bu aktiflikte yapacağı sunum, üstte bahsedilen duyurular için çok değerli olabilir.

Eğer Nintendo, bu aktiflikte Switch 2’yi tanıtırsa, 2024 Mart’ının nitekim de çıkış tarihi olabileceğini düşünebiliriz. Lakin bu, geçmişe dayanarak yalnızca bir iddia. Lakin unutmamalıyız ki Nintendo, geleneklerine sıkı sıkıya bağlı bir Japon şirketi. Bu nedenle, iddialarımızın tutma mümkünlüğü epeyce yüksek. Fakat gerçekleri öğrenmek için şimdilik beklemekten öbür bir dermanımız yok.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar