Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaDonanımNokia, etkileyici özelliklere sahip yeni drone modelini tanıttı

Nokia, etkileyici özelliklere sahip yeni drone modelini tanıttı

Nokia’nın telekom kesimindeki gücünü dron piyasasına taşıdığına şahit oluyoruz. Şirket, yeni hexacopter dronlarıyla birlikte dala giriş yapıyor ve bu alandaki talebi karşılamaya hazırlanıyor. Nokia’nın yeni dronları, bilhassa iş dünyası ve endüstriyel bölümler için tasarlanmış durumda.

Nokia’nın yeni dronları, havadan bilgi toplama ve kritik vazife uçuşları için geniş bir yelpazede imkanlar sunuyor. Nokia’nın yeni insansız hava aracı olan bu dron, 5G teknolojisiyle uyumlu ve sanayi standartlarına uygun bileşenlerle donatılmış. Tıpkı vakitte toz, su ve hava şartlarından etkilenmemesi için epey sağlam bir yapıya sahip. Bilhassa çift gimballı kamera modülüne entegre edilmiş RGB aydınlatma ve termal kamera özellikleri dikkat çekiyor. Ek olarak, arama ışıkları, hoparlörler yahut duman, hareket, radyasyon ve LIDAR için özelleştirilebilir sensörler üzere ek aksesuarlarla entegrasyon da mümkün.

Nokia, etkileyici özelliklere sahip yeni drone modelini tanıttı

Avrupa’da üretilen Nokia Drone, büsbütün otomatik bir yuva istasyonu özelliğiyle de sunuluyor. Günümüzde dronlara olan ilginin süratle arttığı bu devirde, Nokia’nın piyasaya sunduğu bu eser hayli ilgi görecek üzere duruyor.

Drone, 30X optik zoom özelliğine sahip ve en üst seviyede güvenlik özellikleriyle bireye özel bir tahlil olarak sunuluyor. Ayrıyeten, bataryasının süratle şarj olma özelliği bulunmakla birlikte, yuva istasyonu açık havada da kullanılabiliyor. Bu drone, hava nakliyatını rutin bir hale getirme gayesiyle tasarlanmış. Lakin, dronun tam teknik özellikleri, çıkış tarihi ve fiyat bilgisi şu an için mevcut değil.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar