Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaMobiliQOO 12 ve 12 Pro'nun çıkış tarihi neredeyse katılaştı

iQOO 12 ve 12 Pro’nun çıkış tarihi neredeyse katılaştı

Çinli teknoloji devleri Vivo ve iQOO’nun son zamanlardaki yüksek beklenen telefonlarına dair yeni bilgiler sızdırıldı. Duyumculardan aldığımız bilgilere nazaran, iQOO’nun 12 serisi telefonları Kasım’ın başında Çin’de piyasaya sürülecek. Bu lansman, Çin’in en büyük alışveriş etkinliklerinden biri olan “Çift On Bir” (11 Kasım) satış aktifliğiyle eş vakitli olacak.

Ancak Vivo’nun X100 serisi bu tarihten çabucak sonra tanıtılacak. Bir öteki duyumcu, Vivo X100 serisinin 11 Kasım aktifliğiyle birebir devirde piyasaya sürülmesinin sıkıntı olabileceğini tabir ediyor. Ona nazaran, iQOO 12 serisi temel olarak online satışa yönelik olacak ve “Çift On Bir” için vaktinde hazır olması bekleniyor. Lakin X100 serisi bu aktiflikten sonra gelecek. Değişik bir not olarak iQOO 12’nin (Pro versiyonu değil) birebir ay içinde Hindistan’da da tanıtılması bekleniyor.

Teknoloji severler için bir öteki heyecan verici haber de Qualcomm’un yeni jenerasyon işlemcisi hakkında. iQOO 12 serisinin, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile güçlendirilmiş iki aygıtı olacak: iQOO 12 ve 12 Pro. Bu yonga seti, Qualcomm’un 2023 Snapdragon Doruğu etkinliğinde tanıtılacak. Öte yandan, Xiaomi’nin bu yonga setine sahip bir telefonu piyasaya süren birinci marka olması bekleniyor. Xiaomi 14 ve 14 Pro’nun 27 Ekim’de tanıtılması planlanıyor.

iQOO 12 ve 12 Pro’nun çıkış tarihi neredeyse kesinleşti

Vivo’nun X100 serisiyle ilgili olarak da farklı bilgiler var. X100 serisinde Vivo X100 ve X100 Pro olmak üzere iki model bulunacak ve bu aygıtlar, Kasım’da tanıtılması beklenen Dimensity 9300 yonga setiyle güçlendirilmiş olacak. Fakat X100 serisinin bir öbür modeli olan Vivo X100 Pro+, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini kullanacak ve bu modelin 2024’ün birinci çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.

Özetle, teknoloji dünyasında heyecanlı günler bizi bekliyor. Bilhassa iQOO ve Vivo’nun yeni aygıtları büyük bir merakla bekleniyor. Bu aygıtların hangi özelliklere sahip olacağı ve piyasada nasıl bir tesir yaratacağı konusunda daha fazla bilgi edinmek için sabırsızlanıyoruz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar