Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaMobilNokia, Türkiye’de yerli baz istasyonu üretmek için Karel ile anlaştı

Nokia, Türkiye’de yerli baz istasyonu üretmek için Karel ile anlaştı

Ulaş Utku Bozdoğan: Nokia, Türkiye’de Yerli Baz Istasyonu Üretmek Için Karel Ile Anlaştı 1

Finlandiyalı telekomünikasyon devi Nokia, Türkiye’de 4G ve 5G baz istasyonları üretmek için Türk elektronik üreticisi Karel ile iş birliği anlaşması imzaladığını duyurdu. Nokia ve Karel, bu sene içinde yerli üretime başlıyor.

Türkiye’de ilk etapta 2022 ortasından itibaren 4G baz istasyonları üretilecek. 2023 yılında kullanıma sunulması beklenen 5G ile birlikte de Nokia’nın 5G baz istasyonlarının da Türkiye’de üretilmesi planlanıyor.

Nokia’nın ülkemizde iş birliği yaptığı Karel, yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan bir şirket. Şirket iletişim elektroniği alanında Ar-Ge çalışmaları ve üretim yapıyor. Türkiye pazarında liderliğinin yanı sıra 30’dan fazla ülkeye ürün ve teknoloji ihraç ederek küresel çaptaki ilk 15 üretici arasında gösteriliyor.

Samsung, 5G Android akıllı telefon satışlarında lider

1 gün önce eklendi

Türkiye’de yerli baz istasyonu üretimi iş birliği hakkında konuşan Nokia Türkiye Kıdemli Ülke Yöneticisi Özgür Erzincan, “Bu duyurudan dolayı çok heyecanlıyız. Müşterilerimizle güçlü bir iş bağımızın ve uzun süreli ve güvenilir ilişkilerimizin bulunduğu Türkiye, Nokia için önemli bir pazar. Bugün Karel ile birlikte müşterilerimizden hem bugün hem de gelecekteki tüm yerli ürün taleplerini yerine getirebileceğiz.” dedi.

Karel Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Tunaoğlu konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Teknolojinin çok hızlı geliştiği, yeni nesil iletişim sistemlerine geçişin yaşandığı önemli bir değişim dönemindeyiz. Karel olarak Ar-Ge’miz, nitelikli üretim gücümüz, bilgi birikimi ve deneyimimizle teknoloji alanında küresel oyuncu olma vizyon ve hedefiyle ilerliyoruz. Bugün dünyanın lider teknoloji firmaları arasında yer alan Nokia ile başlattığımız bu işbirliğinden büyük heyecan duymaktayız. Bunun uzun soluklu, gelişen ve değer katan bir güç birliği yaratacağına inanıyoruz.”

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Operatörler – Kurumsal Haberler Haberleri
  • Nokia yerli baz istasyonu üretmek için Karel ile anlaştı

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar