Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaDonanımNvidia yapay zekada çıtayı doruğa koydu! Sohbet etmek mümkün olacak!

Nvidia yapay zekada çıtayı doruğa koydu! Sohbet etmek mümkün olacak!

Şirket, Computex 2023’teki üretken yapay zeka açılış konuşması sırasında teknolojiyi ortaya çıkardı ve distopik görünümlü bir Ramen mağazasında Jin isimli bir NPC ile konuşan oynanabilir bir karakterle Kairos isimli bir demo gösterdi.

Demo, oyuncunun Jin ile sohbet ettiğini gösteriyor. Kişi “Hey Jin, nasılsın” diye soruyor. Jin “Maalesef o kadar âlâ değil,” diye yanıtlıyor. “Nasıl olur?” “Buradaki hatalar beni endişelendiriyor. Son vakitlerde işler berbata gitti. Ramen dükkanım çapraz ateş ortasında kaldı.”

Nvidia yapay zekada çıtayı tepeye koydu! Sohbet etmek mümkün olacak!

Evet, diyalog biraz klasik; ChatGPT daha düzgün bir iş çıkarmış olabilirdi.. Yeniden de fikir, kulaklığınıza konuşabileceğinizi ve bir NPC’nin uygun bağlamda karşılık vereceğini ve ekseriyetle bu türlü bir durumda alacağınızdan daha doğal bir etkileşim yaratacağını gösteriyor.

NVIDIA, demoyu hem bulutta hem de mahallî olarak çalışabilen (NVIDIA donanımında, natch) ACE’yi tanıtmak için Convai ile ortaklaşa yaptı. Uygunsuz konuşmalara karşı müdafaa sağlamak için korkuluklar kullanırken, bilgi ve karakter geçmişleriyle özelleştirilebilen büyük lisan modelleri oluşturmak, özelleştirmek ve dağıtmak için NVIDIA NeMo’yu kullanıyor. Ayrıyeten, “herhangi bir konuşma modülüne uyacak halde bir oyun karakterinin etkileyici yüz animasyonunu anında oluşturmak için” NVIDIA’nın Omniverse Audio2Face ile birlikte Riva isimli bir konuşma tanıma ve konuşmayı metne dönüştürme aracını kullanıyor

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar