Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaOtomobilTesla'dan büyük kıyak! Supercharger ağını öteki arabalarla de paylaşacak!

Tesla’dan büyük kıyak! Supercharger ağını öteki arabalarla de paylaşacak!

Çaba, bu yıl başşehir Ottawa ile Sudbury ortasında bir pilot rota ile başlayacak. 2025’in sonuna kadar 750 açık istasyon olacak ve bunların “en az” 350’si süratli 250kW Supercharger olacak. Bu performans, uzun uzaklıklı seyahate odaklanıldığı için hayli değerli.

Duyuru, MESKEN şarj aygıtlarını ülkede daha erişilebilir hale getirme planıyla birlikte geldi. Hükümet, konutlar, ofisler, halka açık alanlar ve filolara yaklaşık 3.000 MESKEN şarj aygıtının kurulmasına yardımcı olmak için ortaklarla işbirliği yapıyor. Bunların birden fazla (1.908) mütevazı Düzey 2 şarj cihazları fakat buna 100 Düzey 3 şarj aygıtı da dahil olacak.

Tesla’dan büyük kıyak! Supercharger ağını öteki arabalarla de paylaşacak!

Kanada haberleri, Tesla’nın Ford KONUT şoförlerine 2024 baharından itibaren 12.000 Kuzey Amerika Supercharger’a erişim kelamı vermesiyle birebir vakitte geldi. Ford ayrıyeten 2025 model yılı otomobillerle Tesla’nın açık kaynaklı şarj temas noktası standardına geçiyor. Bu, her yerde bulunan bir kapsama alanı olmasa da, Tesla olmayan bir KONUT istiyorsanız lakin tutarsız şarj aygıtı kalitesinden tasa ediyorsanız inanç verici olabilir.

Kanada, ABD yahut Çin üzere büyük bir KONUT merkezi değil, lakin kendisini bir sanayi mihenk taşı haline getirmek için adımlar atıyor. Volkswagen, Güney Ontario’da birinci Kuzey Amerika MESKEN pil fabrikasını kuracak. Stellantis MESKEN pil tesisi için bir muahede sallantıda, fakat gerçekleşirse çok tesirli olabilir ve ülkenin mevcut araba üretim üssüyle ileriye dönük değerli bir rol oynayabilir. Gerçi ülke nitekim 2035 yılına kadar içten yanmalı motorlu binek arabaların satışını yasaklayacaksa pek fazla seçeneği de yok, EV’lere olan talebi çok evvelce artırması gerekiyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar