Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaDonanımOyun dalı küçülürken Corsair parlamaya devam ediyor

Oyun dalı küçülürken Corsair parlamaya devam ediyor

İnanç Can Çekmez: Oyun Dalı Küçülürken Corsair Parlamaya Devam Ediyor 1 Oyuncular, yayıncılar, içerik üreticileri ve oyun bilgisayarı üreticileri için önde gelen sağlayıcılardan birisi olan Corsair, içinde bulunduğumuz yılın birinci çeyreğine ilişkin sonuçları paylaştı. Hem oyun gelirlerinde hem de donanım satışlarında düşüşün olduğu piyasada Corsair, güçlü bir duruş sergilemiş üzere görünüyor.

Corsair, 2023’e güçlü girdi

Corsair İcra Heyeti Lideri Andy Paul, “Bir evvelki periyoda kıyasla düzeltilmiş FAVÖK’te %33’lük bir düzgünleşme ile 2023’e güçlü bir başlangıç yaptık.” açıklamasıyla asılında durumu özetliyor. Firma tarafından yapılan açıklamada Corsair’in pazar hissesi kazanamaya devam ettiği ve başkan pozisyonunu koruduğu belirtiliyor. Bununla birlikte firma, satışların 2022 yılının biraz gerisinde lakin pandemi öncesi sevilerin de kıymetli ölçüde önünde olduğunun altını çiziyor.

Corsair, yeni kuşak ana akım bilgisayar donanımlarının piyasaya girmesiyle birlikte yılın ilerleyen periyotlarında satış ve gelirlerin daha da güzelleşeceğini aktarıyor. Tüm bunlara ek olarak firmanın net gelirleri 2022’nin birinci çeyreğindeki 380,7 milyon dolara kıyasla bu çeyrekte 354,0 milyon dolar olarak gerçekleşti. Oyun bileşenleri ve sistemleri segmentinden elde edilen net gelir 2022’nin birinci çeyreğindeki 246,5 milyon dolara kıyasla 265 milyon dolara yükseldi. Öte yandan firma bu çeyrekte 1,1 milyon dolar net zarar açıkladı lakin 2022’nin birinci çeyreğindeki net ziyan 5,1 milyon dolar olarak gerçekleşmişti.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar