Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaOyunPUBG'de Ölen Takım Arkadaşınızı Diriltebileceksiniz!

PUBG’de Ölen Takım Arkadaşınızı Diriltebileceksiniz! [Video]

2017 yılında piyasaya ilk sürüldüğünde hem yapısı hem gerçekçiliği ile video oyun dünyasını kasıp kavuran PUBG: Battlegrounds, şimdilerde değişik bir şeyler deniyor gibi görünüyor. Zira oyunun 23.2 kodlu güncellemesi ile PUBG: Battlegrounds’a “ölen takım arkadaşını hayata döndürme” özelliği geldi. Bakın, yaralı takım arkadaşından bahsetmiyoruz. Tamamen ölenleri kast ediyoruz.

PUBG: Battlegrounds’ın yeni diriltme mekaniği, “Geri Çağırma” (Recall) olarak isimlendiriliyor. PUBG geliştiricileri tarafından yapılan açıklamaya göre bu özellik, oyun sırasında meydana gelen hayal kırıklığı hissini gidermek için tasarlandı. Peki Geri Çağırma sistemi nasıl çalışacak ve ölen oyuncular nasıl yeniden oyuna dönecek?

Oyuncular, yeni sürümde robotlaştı: Herkesin “mavi çipi” olacak!

Ulaş Utku Bozdoğan: Pubg'De Ölen Takım Arkadaşınızı Diriltebileceksiniz! [Video] 1

Geri Çağırma sistemi kapsamında her oyuncu, aslında robotlaştırıldı. Bu bağlamda; oyuncuların kendilerine ait “Mavi Çip” (Blue Chip) denen biyometrik imzaları bulunacak. Diyelim ki bir takım oyunundasınız ve takım arkadaşınız öldü. Onun çantasından mavi çipi alıp, haritaya nadir olarak yerleştirilen “Mavi Çip Kulesi“ne (Blue Chip Tower) götürmeniz gerekecek. Bu kulenin konumu, “Mavi Çip Vericisi” (Blue Chip Transmitter) isimli yeni bir ekipman aracılığıyla veya şans eseri tespit edilecek. Ölen arkadaşınızın mavi çipini kuleye işlediğinizde, takım arkadaşınız yeniden hayata dönecek. Arkadaşınız, uçakla oyun alanına yeniden bırakılacak.

Burada şöyle bir handikap da bulunuyor. Diyelim ki bir çatışma sırasında rakip takımdan bir oyuncuyu öldürdünüz. Ölen oyuncunun mavi çipini ele geçirirseniz, yeniden diriltilmesini engellemiş olacaksınız. Böylelikle mavi çip sistemi, aslında oyundaki dinamiğe yeni bir boyut kazandırmış olacak. Bir oyuncuyu öldürmek ne kadar önemli ise mavi çipini almak da o kadar önemli olacak. Bu özelliğin Erangel, Miramar ve Deston haritalarında kullanılabileceğini belirtelim.

23.2 kodlu güncelleme için hazırlanan ve Recall sistemini de anlatan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar