Salı, Kasım 29, 2022
Google search engine
Ana SayfaOtomobilRenault Austral Tanıtıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri

Renault Austral Tanıtıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri

Fransız otomobil devi Renault, düzenlediği bir etkinlikte yeni SUV modeli “Austral“i tanıttı. Hibrit motora sahip olan SUV, etkileyici tasarımı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaracak gibi görünüyor. Peki Renault’un kısmen elektrikli SUV modeli tüketiciye neler sunuyor? Gelin hep birlikte bu otomobile yakından bakalım.

Renault Austral, sahip olduğu ‘kaslı’ yapısı ile SUV kasa tipinin hakkını veriyor. Şirketin yeni nesil far tasarımına sahip olan SUV, kapalı ızgarasıyla, sahip olduğu çıkıntılarla ve arka kısmını neredeyse tamamen kaplayan aydınlatmalarıyla oldukça da sportif görünüyor. Ancak araç yalnızca dış tasarımı ile değil, iç tasarımıyla da kendine hayran bırakacak gibi görünüyor.

Karşınızda Renault Austral

Şinasi Kaya: Renault Austral Tanıtıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri 1

Renault’un hibrit SUV modelinin iç kısmına baktığımızda, yüksek teknolojiyle donatılmış bir ön konsol görüyoruz. Tamamen dijital yapıda olan gösterge ekranı, devasa büyüklükteki multimedya ekranıyla bütünleşmiş durumda. Renault’un bugüne kadar gördüğümüz en gelişmiş konsolu, kesinlikle Austral’de gibi görünüyor.

Şinasi Kaya: Renault Austral Tanıtıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri 2

Renault Austral’in motor seçeneklerine baktığımızda, üç farklı yapı ile karşılaşıyoruz. Bunlardan ilki, 200 beygire kadar güç üretimi yapabilen E-TECH Hybrid motor. Tüketiciler ayrıca 130 beygirlik 48 V Mild Hybrid Advanced motoru ya da 160 beygire kadar güç üretebilen 12 V Mild Hybrid motoru tercih edebilecekler. Aracın Türkiye’ye hangi motor seçenekleriyle geleceği şimdilik netleşmedi.

Şinasi Kaya: Renault Austral Tanıtıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri 3

Renault’un yeni SUV modeli, teknolojik donanımı açısından da etkileyici durumda. 360 derecelik kamera, Active Driver Assist isimli ikinci seviye otonom sürüş sistemi, baş üstü ekranı ve park asistanı gibi özellikler, bu araçta mevcut. Renault tarafından yapılan açıklamalara göre Austral’de en az 32 gelişmiş sürücü yardım sistemi bulunuyor.

Şinasi Kaya: Renault Austral Tanıtıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri 4

Renault Austral’in fiyat ve ulaşılabilirlik durumu şu an için açıklanmadı. Aracın Türkiye’ye ne zaman geleceği de bilinmiyor. Peki sizin bu SUV için düşünceleriniz nelerdir? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar