Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaDonanımSharp, 100 inç ve 288Hz yenileme suratına sahip TV'yi piyasaya sürüyor

Sharp, 100 inç ve 288Hz yenileme suratına sahip TV’yi piyasaya sürüyor

Japon elektronik devi Sharp, Çin pazarı için 100 inçlik bir TV üzerinde çalışıyor olabilir. Çinli bir e-ticaret platformunda ortaya çıkan bir liste, şimdi resmi bir duyuru yapılmamış olsa da, yakında piyasaya sürülecek eser hakkında ipuçları sunuyor.

Listede yer alan bu TV, ultra pürüzsüz görseller için etkileyici 288Hz yenileme suratına sahip. Ayrıyeten, 224 bölge art ışıklandırması ile geliştirilmiş kontrast ve HDR performansı sunuyor. Oyuncular, VRR (Değişken Yenileme Hızı) ve ALLM (Otomatik Düşük Gecikme Modu) dayanağını takdir edecektir, bu sayede kesintisiz ve yırtılmasız bir oyun tecrübesi sağlanıyor. Temas seçenekleri ise geniş görünüyor; yüksek kare süratli oyun akışını direkt TV’ye aktarmak için HDMI 2.1 portları mevcut.

Sharp, 100 inç ve 288Hz yenileme suratına sahip TV’yi piyasaya sürüyor

Cihazın iç yapısında, dört çekirdekli bir işlemci, 4GB RAM ve 128GB depolama alanı bulunuyor. Ses vazifeleri ise dahili 60W hoparlör sistemi tarafından yönetilecek.

Listede belirtilen ön satış fiyatı 29.999 yuan (yaklaşık 4.300 dolar) ve 31 Aralık’ta piyasaya sürülmesi planlanıyor. Sharp bu ayrıntıları resmi olarak doğrulamasa da, listenin varlığı yakın vakitte bir duyuru olabileceğine işaret ediyor.

Sharp, Kasım ayında iki yeni model daha tanıttı: Sharp FQ8 ve Sharp FQ5. Her iki model de 4K çözünürlüğünde ve 120Hz mahallî yenileme suratına sahip. Televizyonlar, 500 nit’e kadar tepe parlaklık sunuyor ve Dolby Vision, Dolby Vision IQ, HDR10 ve HLG üzere HDR sertifikalarına sahip.

Dahası, TV’ler Google TV OS ile evvelden yüklenmiş olarak geliyor. Ses için Sharp, Dolby Atmos sertifikasına sahip 15W hoparlör ve bir subwoofer sunuyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar