Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaOyunSilent Hill: Ascension'dan İlk Fragman Geldi - Webtekno

Silent Hill: Ascension’dan İlk Fragman Geldi [Video] – Webtekno

Oyun devi Konami, geçtiğimiz yıl ikonik korku oyunu serisi Silent Hill’e özel bir etkinlik düzenlemişti. Etkinlikte, Silent Hill 2 Remake de dahil birçok yeni yapım duyurulmuştu. Bunlardan biri de Silent Hill: Ascension idi.

Silent Hill: Ascension, serinin diğer oyunlarından farklı bir şekilde, “interaktif bir dizi” olarak karşımıza çıkacak olmasıyla büyük merak uyandırmıştı. Şimdi ise yapımdan ilk fragman geldi.

Karakterlerin kaderini sizin belirleyeceğiniz Silent Hill: Ascension’ın fragmanı

Konami ve geliştirici Genvid, Silent Hill: Ascension’ın ilk fragmanını paylaştı. Seriden ilham alan yapımın fragmanı, korkutucu ögeleriyle karakterler gibi birçok şeye göz atmamızı sağlıyor. Videoda ayrıca nasıl hikâyelerle karşılaşabileceğimizden, bir Silent Hill oyunundan bekleyebileceğimiz türden canavarlara kadar birçok şeye de kısa bir bakış atabiliyoruz. Yapımı geliştirenler arasında Konami ve Genvid dışında Bad Robot Games de yer alıyor.

Yapım, bir oyundan ziyade interaktif bir dizi olarak nitelendirebilir. Oyuncular (izleyiciler de diyebiliriz), yapım sırasında hikâyenin gidişatını kendilerine göre seçebilecek. Bu şekilde de karakterlerin eylemleri ve sonuçları üzerinde kontrol sahibi olabilecek. Fragman, Ascension’da nasıl bir etkileşim göreceğimizi göstermiyor.

Silent Hill: Ascension’ın ünlü oyun geliştiricisi Telltale Games’in oyunlarına benzetebiliriz. Telltale’ın The Walking Dead oyunları gibi yapımları interaktif deneyimler sunmasıyla biliniyordu.

Silent Hill: Ascension’ın ne zaman çıkacağı konusunda kesin bir tarih paylaşılmadı; ancak 2023 yılı içinde geleceği ifade edildi. Yapım, kendi resmi sitesi üzerinden yayınlanacak. Ancak PC, konsollar, mobil cihazlar ve TV’ler için gelmesinin muhtemel olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar