Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaOtomobilSkoda, Enyaq Laurin & Klement'i Duyurdu!

Skoda, Enyaq Laurin & Klement’i Duyurdu!

Skoda’nın en donanımlı versiyonu olan Laurin & Klement, Enyaq ve Enyaq Coupe için duyuruldu. Enyaq Laurin & Klement, diğer tüm yeni elektrikli araçlarda kullanılacak olan 210 kW güce sahip elektrik motoruna sahip olacak. Bu da aracın, 282 beygir güce sahip olduğu anlamına geliyor. 

Arkadan itişli araç, 570 kilometreye kadar menzil sunarken, yarım saatten az bir sürede de yüzde 10’dan yüzde 80 şarj seviyesine çıkabiliyor. Gelin yeni Enyaq Laurin & Klement’i beraber inceleyelim.

Enyaq L&K, Hızlı Şarj Özelliği ile Geliyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Skoda, Enyaq Laurin &Amp; Klement'I Duyurdu! 1

Yeni Enyaq L&K, Skoda’nın gelecekte diğer tüm elektrikli araçlarında kullanacağı 210 kW güç üreten bir elektrik motoruna sahip. Bu da aracın 282 beygir güce sahip olduğu anlamına geliyor. 

Ulaş Utku Bozdoğan: Skoda, Enyaq Laurin &Amp; Klement'I Duyurdu! 3

Laurin & Klement donanım seviyesinin hem arkadan itişli hem de dört tekerlekten çekişli versiyonları bulunuyor. Enyaq Laurin & Klement 85 olarak adlandırılan model, Enyaq 80 olarak adlandırılan modele göre yaklaşık 80 beygir daha fazla güce sahip.

Ulaş Utku Bozdoğan: Skoda, Enyaq Laurin &Amp; Klement'I Duyurdu! 5

Enyaq Laurin & Klement versiyonu, 570 kilometreye kadar menzil sunabilirken; Enyaq 80 ise 544 kilometreye kadar menzil sunuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Skoda, Enyaq Laurin &Amp; Klement'I Duyurdu! 7

Daha güçlü elektrik motorları sayesinde aracın 0-100 km/s hızlanma süresi, 6.7 saniyeye iniyor. 30 dakikadan daha kısa bir sürede yüzde 10’dan yüzde 80’e kadar akü şarj süresi bulunan Enyaq L&K; müşteri geri bildirimlerine dayanarak, navigasyon verilerini de kullanan akü ön ısıtma yönetimine sahip.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar