Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaSnapchat çok değerli bir düzenlemenin arifesinde!

Snapchat çok değerli bir düzenlemenin arifesinde!

Snapchat, kendini daima olarak yenileyerek toplumsal medya arenında varlığını sürdürmeye çalışıyor. Bu çerçevede, platform, kullanıcıların içerik paylaşımını daha etkileşimli ve kolay hale getirmek için iki yenilikçi özellik sunmaya başladı. Bu yenilikler, Snapchat’i Instagram ve TikTok üzere toplumsal medya devleriyle birebir düzeye getiriyor.

İlk yenilik, Snapchat içeriğini, Lenses, Spotlight görüntüleri ve halka açık öyküleri üzere, direkt bir web sitesine gömme yeteneği. Instagram ve TikTok bu özelliği uzun mühlet evvel sundu, fakat Snapchat, bu yıl daha evvel tanıttığı web tabanlı platform ve mahallî sıcak noktaları keşfetme özelliklerinin doğal bir devamı olarak bu yeteneği ekliyor.

İkinci yenilik, OpenAI teknolojisi ile Snapchat gönderilerini zenginleştirmek. Bu özellik, yalnızca standart filtreler ve özelliklerle sonlu kalmayıp, bir snap’in sonlu alanlarını tamamlamak için etrafa dair hayal gücüyle doldurulmuş bir görünüm sunuyor. Bu, akıllı telefonunuzda anında gerçekleşen bir Photoshop Content-Aware Fill tecrübesini andırıyor. Snapchat+ aboneleri için bu özellik, premium tecrübeye ek bedel katıyor.

Snapchat çok değerli bir düzenlemenin arifesinde!

Snapchat’ın bu yılın başında My AI sohbet robotunu piyasaya sürmesiyle başlayan yapay zeka entegrasyonu seyahatini sürdüğü de dikkat çekiyor. Firma, Snapchat+ abonelerine AI takviyeli özellikleri özel avantajlar olarak sunarak, standart tecrübesi premium tecrübeden ayırıyor.

Snapchat, başka toplumsal medya platformlarıyla yarışa hazırlanırken, bu yeni özellikler yalnızca ek araçlar değil, tıpkı vakitte bir istikamet belirtiyor. Snapchat, sıradan bir snap atıcısından teknolojiye hakim bir kullanıcıya kadar herkese hitap etmek istediğini gösteriyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar