Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaDonanımSony'nin yeni kulaklığı kullanıcıları ziyadesiyle etkiledi

Sony’nin yeni kulaklığı kullanıcıları ziyadesiyle etkiledi

Sony’nin amiral gemisi olan WF-1000XM5 TWS kulaklıklarını, öncülü WF-1000XM4’e nazaran büyük bir atılım yaparak Temmuz ayında dünya geneline sunduktan sonra artık de Hindistan’da piyasaya sürdü. Bu kulaklıklar, dinleme tecrübesini bir üst düzeye taşıyor.

Sony’nin Entegre İşlemci V2 ve HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN2e ile donattığı bu kulaklık, üstün bir gürültü engelleme sunuyor. Bu işlemciler, etrafınızdaki seslerin sizi rahatsız etmesini engelliyor. Üç adet mikrofonla, düşük frekanslı gürültüleri büsbütün kesiyor.

Ses kalitesi de Sony’nin yeni Dynamic Driver X sayesinde arttırıldı. Bu şoför, daha geniş frekans aralığı, daha derin bas ve daha berrak vokaller vaat ediyor. WF-1000XM5, LDAC aracılığıyla Yüksek Çözünürlüklü Kablosuz Ses’i destekliyor ve DSEE Extreme ile gerçek vakitli müzik yükseltme özelliğine sahip.

Sony’nin yeni kulaklığı kullanıcıları ziyadesiyle etkiledi

Bu kulaklıkların özellikleri yalnızca sesle sonlu değil. Başın hareketini takip eden teknoloji, yapay zeka tabanlı gürültü azaltma ile üstün davet kalitesi ve şık, rahat bir tasarımı içeriyor. Ayrıyeten evvelki modeline nazaran %25 daha küçük ve %20 daha hafif.

Adaptif Ses Denetimi, Speak-to-Chat, iki aygıt için çok noktalı temas, sesli asistan takviyesi ve 8 saate kadar pil ömrü üzere ek özellikleriyle bu kulaklıklar son derece kullanışlı. Süratli şarj özelliğiyle, yalnızca 3 dakikalık şarjla bir saatlik dinleme mühleti elde edebilirsiniz.

Sony, sürdürülebilirliği de önemsiyor. WF-1000XM5 kulaklıklarda geri dönüştürülmüş plastik materyaller kullanıldı ve ekolojik ambalajla birlikte sunuldu. Ayrıyeten, bu kulaklıklar IPX4 su direnci sertifikasına sahip ve Qi kablosuz şarj uyumluluğuyla geliyor.

Fiyatlandırmaya gelirsek, Sony WF-1000XM5 siyah ve platin gümüş renk seçenekleriyle 24.990 Rs (300 dolar) fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Lakin 27 Eylül’den 15 Ekim’e kadar ön sipariş verenler için 21.990 Rs (265 dolar) özel fiyatı bulunmakta ve bu da 3.000 Rs indirim manasına geliyor. Ön sipariş veren müşterilere 4.990 Rs (60 dolar) bedelinde SRS-XB100 taşınabilir hoparlör armağan ediliyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar