Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaDonanımSony’nin yeni paylaşımı teknoloji meraklılarını heyecanlandırdı

Sony’nin yeni paylaşımı teknoloji meraklılarını heyecanlandırdı

Sony, Hindistan’da yeni bir tam kablosuz kulaklık piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Japon markanın duyurusunda, bu kulaklığın ismi açıkça belirtilmemiş olsa da, paylaşılan tanıtım görselinden WF-1000XM5 modelinin Temmuz ayında globalde tanıtılan model olabileceği anlaşılıyor.

Sony’nin tanıttığı teaser görselinde, “Sony tarafından #TheBestSilence ne vakit gerçekleşir?” yazıyor. Beklenen tam kablosuz kulaklık, 27 Eylül’de saat 14.00’te tanıtılacak. Tanıtım aktifliği Sony’nin resmi YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak. Teaser görselde, siyah bir yüzey ve altın renginde bir halka görülüyor, bu halkanın hoparlör olabileceği düşünülüyor.

Hindistan’a özel Sony WF-1000XM5 modelinin, küresel versiyonuyla tıpkı özellikleri taşıması bekleniyor. Bu kulaklıklar, kullanıcının kulağına tam oturan bir dizayna sahip. Ses kalitesi açısından Dynamic Driver X ile donatılmış olan bu kulaklıklarda, LDAC ve DSEE Extreme teknolojileri sayesinde daha yüksek ve yepyeni bir ses kalitesi sunuluyor. Kulaklıklar, 360 derece ses tecrübesi sunuyor ve kullanıcının baş hareketlerine nazaran sesi ayarlayan bir baş izleme teknolojisi bulunuyor.

Sony’nin yeni paylaşımı teknoloji meraklılarını heyecanlandırdı

Sony WF-1000XM5, faal gürültü engelleme özelliğiyle geliyor ve bu özellikte üç mikrofon kullanılıyor. Ayrıyeten, gürültülü ortamlarda bile net ve doğal sesli aramalar için yapay zeka tabanlı bir gürültü azaltma algoritması ve kemik iletimi sensörü bulunuyor. Açık havada rüzgarın sesini azaltan bir özellik sayesinde, dış yerde yapılan aramalarda rüzgarın sesi minimize ediliyor. Bu kulaklığın şarj müddeti 8 saat olarak belirtiliyor ve şarj kutusuyla bu mühlet 16 saate çıkıyor. Başka özellikler ortasında çok noktalı irtibat, konuşma algılama ve Spotify, Apple Music üzere uygulamalar için dayanak bulunuyor.

Amerika’da 299 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulan Sony WF-1000XM5’in Hindistan fiyatı hakkında bilgi almak için bir hafta daha beklememiz gerekecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar