Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaMobilVivo X100, iPhone 15 Pro’ya rakip olacak!

Vivo X100, iPhone 15 Pro’ya rakip olacak!

Vivo X100 serisi uzun müddettir gündemde ve nihayet lansmanına yaklaşıyoruz üzere görünüyor. Beklenen Vivo X100 ve X100 Pro modellerinin Kasım ayında piyasaya sürülmesi planlanıyor, lakin resmi bir onay şimdi gelmedi. Her iki aygıtın da güçlü kamera özellikleri getireceği belirtiliyor. Ayrıyeten, bir duyumcunun söylediğine nazaran bu aygıtlar, Apple’ın A17 Pro yonga setine rakip bir yonga setiyle gelecek.

Duyumcu Digital Chat Station’a nazaran Vivo X100 serisi, MediaTek’in bugüne kadar ürettiği en güçlü 5G yonga seti olan Dimensity 9300 ile piyasaya sürülecek. Mevcut bilgilere nazaran MediaTek, Dimensity 9300’a hayli fazla güç katmış. Yonga seti, yalnızca güçlü çekirdeklerden oluşması bekleniyor, bu da yonga setinin 4x Cortex-X4 + 4x Cortex-A720 mimarisine sahip bir sekiz çekirdekli CPU’yu içerebileceği manasına geliyor. Bu yonga setinde bir Cortex-A520’nin bulunmadığına dikkat çekmek gerekiyor.

Vivo X100, iPhone 15 Pro’ya rakip olacak!

Bu çipin, performans artışı ve N5 ve N4 süreçlerine nazaran geliştirilmiş güç verimliliği sunan rafine edilmiş 4 nm‘lik bir sonraki kuşak tahlil olan N4P sürecinde üretileceği belirtiliyor. Apple iPhone Pro modellerinde bulunan A17 Pro yonga seti TSMC’nin 3nm sürecinde üretilmiş olmasına karşın, Dimensity 9300’un performans ve verimlilik açısından bedelli bir rakip olduğu söyleniyor.

Dimensity 9300 için rastgele bir benchmark skoru bulunmadığı için bu söylentilere temkinli yaklaşmakta yarar var. Vivo X100 serisi hakkında, şirketin bu yılın sonuna kadar piyasaya sürüleceğini doğruladığını biliyoruz. Kasım ayında bir lansmanın olabileceği söylentileri var, bu nedenle gelecek ay resmi bir onay beklememiz gerekiyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar