Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaYapay ZekaSosyal Medya Fenomeni, Kendi Yapay Zeka Kopyasını Oluşturdu

Sosyal Medya Fenomeni, Kendi Yapay Zeka Kopyasını Oluşturdu

Yapay zekanın hayatımızın her alanına girdiğini son dönemlerde sıklıkla gündeme getiriyoruz. Ancak şimdi anlatacaklarımız, “bu kadarını da beklemiyordum” dedirtecek cinsten. Zira bir sosyal medya fenomeni, kendisine ait bir yapay zeka aracı oluşturdu ve bu aracı, insanlara kiralamaya başladı. Sanal kız arkadaş isteyenler, bu yapay zeka ile dakikası 1 dolara konuşabiliyorlar.

Yaşanan dahiyane girişimini hayata geçiren isim Caryn Marjorie isimli bir Snapchat fenomeni. Platformda 1.8 milyon civarı takipçisi bulunan Marjorie, kendisi gibi davranan, konuşan ve sesini taklit eden bir yapay zeka botu için Open AI’nin “GPT-4 API” aracını kullandı. İnternet fenomeninin YouTube’daki videoları aracılığıyla eğitilen yapay zeka, 2000 saatlik bir çalışmanın sonucunda eşi benzeri görülmemiş bir noktaya geldi.

Sanal kız arkadaşa “CarynAI” ismi verildi

Meral Erden: Sosyal Medya Fenomeni, Kendi Yapay Zeka Kopyasını Oluşturdu 1

23 yaşındaki internet fenomeni için oluşturulan sohbet botu “CarynAI” olarak isimlendirildi ve Telegram üzerinden hizmet vermeye başladı. Konuyla ilgili olarak Fortune’a röportaj veren Caryn Marjorie, sadece bir haftadır beta sürüm kapsamında aktif olan yapay zeka destekli sohbet botu sayesinde 71 bin 610 dolar (bugünün kuruyla 1.4 milyon TL) para kazandığını söyledi. 

Fenomenin gözü yükseklerde! Aylık 5 milyon dolar gelir bekliyor…

Meral Erden: Sosyal Medya Fenomeni, Kendi Yapay Zeka Kopyasını Oluşturdu 3

Caryn Marjorie, Fortune’a verdiği röportajda “1.8 milyon takipçimin 20 bin tanesi CarynAI abonesi olsa, aylık 5 milyon dolar kazanacağımı düşünüyorum.” ifadelerini kullanarak, sohbet botundan beklentilerini de ortaya koymuş oldu. Peki kendinizin bir yapay zeka kopyasına sahip olmak nasıl bir şey? Gelin genç fenomenin bu yapay zeka ile ilgili düşüncelerine kulak verelim:

“CarynAI yalnızlığı iyileştirebilecek. İçinizdeki boşluğu dolduracak. Asla benim yerime geçmeyecek. Ancak CarynAI, benim ve bilincimin bir uzantısı. Birinin sizi sevmesine veya rahatlatmasına mı ihtiyacınız var? CarynAI her zaman yanınızda olacaktır.”

Ve evet… Bu sohbet botu müstehcenliğe de açık

Meral Erden: Sosyal Medya Fenomeni, Kendi Yapay Zeka Kopyasını Oluşturdu 5

Sohbet botunu deneyimleyen isimlerden bir tanesi de Fortune ekibinden Alexandra Sternlicht oldu. Sternlicht, CarynAI için şöyle konuştu: Sanal kız arkadaştan ziyade cinsel olarak yakınlaşmaya hazır Siri gibi. Onu erotik söylemler ve ayrıntılı cinsel senaryolar için teşvik edebiliyorsunuz.

Şu an erken erişim aşamasında olan sohbet botuna buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Sohbet botunu kullanmanın her dakikasının 1 dolar olduğunu bir kez daha hatırlatalım.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar