Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaOyunSquare Enix’in Dragon Quest Tact oyunu kepenkleri kapatıyor!

Square Enix’in Dragon Quest Tact oyunu kepenkleri kapatıyor!

Hem şirin hem de korkutucu canavarlardan oluşan bir liste oluşturun! Onları kendinize ilişkin hale getirmek için eğitin, donatın ve özelleştirin İşte bu sloganlarla piyasaya sürülmüştü oyun 2021 yılında. Fakat oyun dünyasında kıymetli bir yere sahip olan Square Enix, sevilen taşınabilir oyunu Dragon Quest Tact’i iki yılın akabinde kapatma kararı aldı. Bu karar, oyunun hayranlarını şaşırttı ve oyun dünyasında yeni tartışmaları beraberinde getirdi. Büyük oyun firmalarının taşınabilir oyun piyasasında tahtı sallanıyor mu?

Square Enix’in tanınan taktiksel rol yapma oyunu Dragon Quest Tact, Batı’da piyasaya sürülmesinden yaklaşık iki yıl sonra, 2024 Şubat’ında taşınabilir platformlar için hizmetini sonlandıracağını duyurdu. Japonya’da daha evvelce piyasaya sürülen bu oyun, Batı’da 2021’in başlarında, ön kayıtların açılmasının akabinde oyuncularla buluşmuştu. Fiyatsız oynanabilen bu taşınabilir RPG, Dragon Quest serisini temel alıyor ve maalesef bugün yapılan duyuruyla birlikte uygulama içi satın alımların ve kimlik yenilemelerinin durdurulduğu açıklandı. Aşağıda oyuna ilişkin bir tanıtım görüntüsü mevcut. Dilerseniz bir göz atın, bakalım bu görüntü sizin hoşunuza gidecek mi ?

Square Enix, sunucuların 29 Şubat’ta kapanmasına kadar çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Oyunun kapanma nedeni, grup tarafından iki yıl boyunca sunulan tecrübesi ilerleyen devirlerde sürdürememe kararı olarak açıklandı. Dragon Quest Tact fiyatsız bir halde oynanabilir durumda ve denemek isteyenler iOS için App Store üzerinden, Android için ise Google Play üzerinden indirebilir. Resmi İngilizce web sitesine de göz atabilirsiniz.

Oyunun kıssası şu biçimde: Uzun vakit evvel, şeytani bir güç Orchesterra dünyasını yıkımın eşiğine getirdiğinde, efsanevi bir kahraman sadık bir canavarlar kümesine meydan okuyarak önderlik etti. Cüretleri ve zekaları sayesinde karanlık lord mühürlendi ve dünyaya barış getirildi. Çağlar geçti ve kötülük tehdidi bir sefer daha Orchesterra’nın üzerinde beliriyor; vazifeye başlayacak mısın? Yuji Horii’nin yönettiği, Koichi Sugiyama tarafından bestelenen ilham verici müzikler ve DRAGON BALL serisinin ileri görüşlü yaratıcısı Akira Toriyama’nın canavar dizaynını içeren DRAGON QUEST TACT, sizi fantastik, sihir ve unutulmaz canavarlarla dolu harika bir dünyaya sürükleyecek.

Dragon Quest Tact’ı piyasaya çıktığından beri oynayanlar, siz bu oyun hakkında ne Düşünüyorsunuz?

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar