Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaOyunSteam 20. yaşını büyük indirimlerle kutluyor

Steam 20. yaşını büyük indirimlerle kutluyor

Steam, PC oyun dünyasında büyük bir dönüm noktasını temsil ediyor. Bugün, Valve tarafından oluşturulan bu öncü dağıtım platformu, 20. yılını kutluyor. Elbette, yepyeni Portal üzere klasikleri bir dolardan daha az bir fiyata kapabilirsiniz, ancak Steam’in başlangıcında dijital dağıtım kavramı hala yeni bir şeydi. 2003’te Steam’in piyasaya sürülmesiyle, Valve, Half-Life 2 üzere tek oyunculu oyunlar için bile internet teması ihtiyacı nedeniyle birçok reaksiyonla karşılaştı. Oyuncular, oyunları CD ve DVD’lerden yüklemeye alışkınken bu, onlar için bir sınırlama üzere geldi.

Ancak Valve, bu tenkitlere karşın platformunu daha düzgün hale getirmek için çalışmalarına devam etti. Vakitle Steam, yalnızca pratik güncellemeler sunmakla kalmayıp bulut kayıt yedekleri ve oyuncu tarafından üretilen içerikler için bir merkez üzere cazip özellikler sunarak büyük bir mağaza haline geldi. Oyuncuların takvimlerine işaretlediği Steam İndirimleri de bir başka cazibe kaynağı oldu. Bazen oyunları %90 indirimle sunarak tereddütlü alıcıları sadık kullanıcılara dönüştürdü.

Steam 20. yaşını büyük indirimlerle kutluyor

Valve günümüzde bile donanıma yönelik adımlar atmaya devam ediyor. Birinci denemeleri olan Steam Makineleri’ni ardında bırakarak Steam Deck üzere başarılı eserlerle piyasaya sürdü.

Sonuç olarak, Valve’ın yıl dönümü indirimi bize nostaljik bir seyahat sunsa da, Steam’in gerçek başarısı onun evriminde yatmaktadır. Oyun dünyası daha dijital ve temaslı hale geldikçe, Steam yeni gereksinimlere nazaran evrildi ve yıllar içinde kuşkucu olanları bile hayran haline getirdi. Bu nedenle, Steam’in 20. yılını kutlarken, tıpkı vakitte onun direnç ve ahenk kabiliyetine de bir övgü sunmalıyız. Bu özellikler, onu bugün PC oyunlarının temel taşı yapmaya devam ediyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar