Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaOyunSteam, Nintendo Joy-Con Denetimci Dayanağı Kazandı

Steam, Nintendo Joy-Con Denetimci Dayanağı Kazandı

Valve, yayınladığı beta güncellemesiyle birlikte Nintendo Joy-Con oyun kontrolcülerini Steam’de resmi olarak desteklemeye başladı. Joy-Con oyun kollarını aslında PC’de kullanmak mümkündü, ancak tek oyunculu oyunlarda aynı anda yalnızca tek bir kontrolcüye izin veriliyordu.

Steam Joy-Con desteği her şeyi daha stabil hale getirecek ve çok daha iyi bir oyun deneyimi sağlayacak. Artık Joy-Con’u hem tekli bir mini gamepad olarak hem de çiftler halinde kullanmak mümkün. Belirttiğimiz gibi, özellik şu anda en son Steam beta güncellemesiyle sunuluyor. Bunun için beta programına dahil olmanız şart, ancak aceleniz yoksa desteğin nihai sürüme gelmesini bekleyebilirsiniz.

Beta’ya katılmak için Steam ayarlarınıza gidin ve hesap menüsü altındaki “Beta Katılımı” bölümünde yer alan “Değiştir” seçeneğine tıklayın. Sonrasında “Steam Beta Update” seçeneğine tıklayın ve ardından uygulamayı yeniden başlatın. Joy-Cons ile bağlantı kurmak için sisteminizde yerleşik Bluetooth teknolojisi olmalı. Eğer sahip değilseniz yeni bir USB Bluetooth adaptörü satın alabilirsiniz.

Yeni beta güncellemesi, ilk olarak 17 Haziran’da sunulan Nintendo Online klasik kontrolcü desteği için de ek geliştirmeler sunuyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar