Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaOyunSteam’den PlayStation kullanıcılarına hoş haber!

Steam’den PlayStation kullanıcılarına hoş haber!

Steam, oyuncular için daha dostça bir platform olma yolunda kıymetli adımlar atıyor. Ekim ayından itibaren, kullanıcılara bir oyunun Sony’nin DualSense yahut DualShock denetleyicileriyle uyumlu olup olmadığını manaya konusunda daha fazla yardımcı olacak. Bu gelişme, Steam’in sahibi olan Valve firmasından geliyor. Firma, platformunu daha denetleyici dostu hale getirme emeliyle bu tıp güncellemeleri hayata geçiriyor.

Oyun geliştiricileri, artık Valve tarafından sağlanan Steamworks isimli araç setinde bir anket dolduracaklar. Bu anket sayesinde, oyunlarının farklı denetleyici tipleriyle, bilhassa Xbox ve Sony’nin DualShock ve DualSense denetleyicileriyle ne kadar uyumlu olduğunu belirtebilecekler. Bu sayede, yeni bir oyun alışverişi yaparken bu bilgileri direkt Steam mağazasında görebileceksiniz.

Steam’den PlayStation kullanıcılarına hoş haber!

Sony denetleyicilerinin Steam’da daha fazla kullanılmasının arkasında yatan sebep, kullanıcıların bu denetleyicilere olan artan ilgisi. 2018 yılında, Steam’deki tüm oyun oturumlarının yalnızca yüzde 11’i bir Sony denetleyici ile gerçekleştirildi. Lakin bu oran şu anda yüzde 27’ye yükseldi. 2017’den bu yana, 87 milyon Steam kullanıcısı bir cins denetleyici ile oyun oynamış. Birçok Xbox denetleyicilerini kullanmış olsa da, birçok kullanıcı da PlayStation denetleyicileri ve öteki çeşitleri tercih etti.

Bu güncelleme, Steam’in farklı denetleyicilere daha dostça hale gelme sürecindeki birinci adımdır. Maksadı, sahip olduğunuz ekipmanla güzel çalışacak oyunları seçmenizi kolaylaştırmaktır. O denli ki, şayet bir oyuncu iseniz ve hangi oyunların Sony denetleyicinizle uyumlu olacağı konusunda emin değilseniz, Steam bu mevzuda size daha fazla yardımcı olacak. Oyun tecrübesini, hangi donanımı kullandıklarına bakılmaksızın, herkes için daha uygun hale getirmeyi amaçlayan bir adım bu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar