Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaMobilGoogle Pixel 8 serisinden yeni haberler var

Google Pixel 8 serisinden yeni haberler var

Google, ekim ayında New York’ta düzenleyeceği yıllık ‘Made by Google’ etkinliğinde yeni eserlerini tanıtacağını duyurdu. Bu aktiflikte Google, Pixel 8, Pixel 8 Pro, Pixel Watch 2 ve Pixel Buds Pro eserlerini resmi olarak duyuracak. Bu eserlerle ilgili duyumcu hesaplardan gelen bilgilere nazaran birtakım özellikler ve tasarım ayrıntıları hakkında ön bilgiye sahip olmuş olsak da resmi tanıtımı büyük bir merakla bekleniyor.

Bu yılın sürprizi ise Google’ın Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’yu Hindistan’da satışa sunacağını duyurması oldu. Bildiğiniz üzere Google, Hindistan’da Pixel 3’ten sonra üç kuşak boyunca Pixel akıllı telefon satışı yapmadı. Bu durum, Hintli Google Pixel hayranlarını hayli üzmüştü.

Google Pixel 8 serisinden yeni haberler var

Ancak bu süreç sona erdi ve Google, Pixel 8 serisini Hindistan’da satışa sunacağını resmen açıkladı. Pixel 8 ve Pixel 8 Pro, 5 Ekim’den itibaren Flipkart üzerinden ön siparişe açılacak. Birinci satış tarihleri ve fiyat bilgileri şimdi açıklanmamış olsa da bu bilgilerin aktiflikte açıklanması bekleniyor.

Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun dizaynına bakıldığında, her iki aygıtın da art panelde yatay bir köprü ile kamera sensörlerini barındıran hap biçiminde bir kesikle geldiğini görebiliriz. Pixel 8 Pro modelinde daha evvel duyumlarla ortaya çıkan termometre sensörü de doğrulanmış oldu. Pixel 8‘in pembe renkte, Pixel 8 Pro’nun ise porselen renkte olacağı belirtildi.

Bu tanıtımlar, Google’ın bilhassa Hindistan pazarına olan ilgisini tekrar gösteriyor. Bu atılımı, markanın Hindistan’daki varlığını ve pazar hissesini artırmayı planladığının bir göstergesi olarak yorumlanabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar