Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaOtomobilSubaru Yeni Konseptlerini Tokyo Araba Fuarı'nda Sergiledi

Subaru Yeni Konseptlerini Tokyo Araba Fuarı’nda Sergiledi

Japonya Otomobil Üreticileri Birliği (JAMA) tarafından düzenlenen ve dünyanın en büyük otomobil fuarlarından biri olan 2022 Tokyo Otomobil Fuarı bugün itibariyle başladı. Birçok otomobil meraklısı da Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleştirilen bu fuarda sergilenecek olan araçlara gözlerini çevirdi.

Japonya merkezli dev otomobil üreticisi Subaru da heyecanla beklenen konseptler ile fuarda boy gösterdi. STI E-RA ve Solterra STI isimli iki yeni elektrikli otomobil konsepti Tokyo Otomobil Fuarı’nda dev şirket tarafından sergilendi.

STI E-RA

Ulaş Utku Bozdoğan: Subaru Yeni Konseptlerini Tokyo Araba Fuarı'Nda Sergiledi 1

Subaru’nun STI E-RA Challange Project isimli projesinin bir parçası olan STI E-RA’nın olduça ilgi çekici olduğunu söyleyebiliriz. Şirkete göre bu model, motor sporlarında kullanılabilecek olan teknolojiler ve bu sporların geleceği hakkında bizlere bir öngörü sağlıyor. Açıklamalara göre bu model, dört adet yüksek torklu elektrikli motora sahip. Her tekerde motor bulunduğunu belirten şirket, bu elektrikli ünitelerin Japon firma Yamaha tarafından geliştirildiğini de açıklamalarına ekledi.

Bunlara ek olarak 1.073 beygir gücünün yanı sıra 60 kWh’lik bir lityum iyon bataryanın da araçta bulunduğu belirtilirken aracın gelecekte tüm tekerlerden çekiş alarak gerçekleştirilecek olan yarışlarda da kullanılabileceği ifade edildi.

Solterra STI

Ulaş Utku Bozdoğan: Subaru Yeni Konseptlerini Tokyo Araba Fuarı'Nda Sergiledi 3

Fuarda karşımıza çıkan diğer araç ise Solterra STI idi. Bu araç geçtiğimiz aylarda tanıtımını sizlerle paylaştığımız Solterra isimli elektrikli SUV’un tamamen elektrikli versiyonu. Açıklamalara göre Subaru, bu konsepti küçük güncellemeler uygulayarak fuara taşıdı. Aracın performansında bir değişiklik olmadığı, dış görünüşünde küçük farklar olduğu da gelen açıklamalar arasında.

71.4 kWh’lik lityum iyon bataryadan gücünü alacak olan bu araç, iki elektrikli motor ile çalışıyor. Bunun yanı sıra da 215 beygir gücü üretebilen Solterra’nın, toplamda 460 kilometrelik bir menzile sahip olacağı gelen haberler arasında yer alıyor.

İşte araçlardan diğer görüntüler

Ulaş Utku Bozdoğan: Subaru Yeni Konseptlerini Tokyo Araba Fuarı'Nda Sergiledi 5

Ulaş Utku Bozdoğan: Subaru Yeni Konseptlerini Tokyo Araba Fuarı'Nda Sergiledi 7

Ulaş Utku Bozdoğan: Subaru Yeni Konseptlerini Tokyo Araba Fuarı'Nda Sergiledi 9

Ulaş Utku Bozdoğan: Subaru Yeni Konseptlerini Tokyo Araba Fuarı'Nda Sergiledi 11

Ulaş Utku Bozdoğan: Subaru Yeni Konseptlerini Tokyo Araba Fuarı'Nda Sergiledi 13

Ulaş Utku Bozdoğan: Subaru Yeni Konseptlerini Tokyo Araba Fuarı'Nda Sergiledi 15

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar