Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaOtomobilTesla artık o teknolojide rakipsiz değil

Tesla artık o teknolojide rakipsiz değil

Elektrikli araç üreticisi BYD, eser yelpazesini daima genişletirken, çeşitli modellerle daha fazla müşteriye ulaşmayı ve karlılığı artırmayı hedefliyor. Lakin, yalnızca model sayısını artırmakla kalmıyor, birebir vakitte araçlarında akıllı özellikler geliştiriyorlar. Bu çerçevede BYD, yeni “Han” modeliyle birlikte gelişmiş otonom sürüş sistemini tanıtmaya hazırlanıyor.

Yeni şoför takviye sistemi DNP, bu yılın üçüncü çeyreğinde Han serisi araçlara ve daha sonra seçili Tang ve Song modellerine entegre edilmesi planlanıyor. Gelişmiş otonom sürüş tahlili, 11V5R sensörlerle donatılmış Horizon Journey 5 platformunda inşa ediliyor.

Tesla artık o teknolojide rakipsiz değil

Bu otonom şoför takviye sistemi, otoyollarda ve süratli yollarda navigasyon dayanaklı sürüşü sağlayacak ve bazı kent içi yol sürüşü yardımcı özelliklerini güncelleyebilecek. Yeni modelde Sihirli Halı süspansiyonu ve geri takip üzere özelliklerin bulunması bekleniyor. Bu yenilikler, araç güvenliğini ve verimliliğini artırmayı, kullanıcılar için sürüşü daha konforlu ve pratik hale getirmeyi hedefliyor.

Tengshi, F-brand ve Yangwang üzere üst seviye modellerde, kent içi NOA dahil olmak üzere gelişmiş akıllı sürüş özelliklerinin entegrasyonu aslında planlanmış yahut duyurulmuş durumda. BYD, kısa bir mühlet evvel, hesaplama platformları ve yazılım algoritmaları üzere alanlarda birçok önde gelen teknoloji şirketiyle işbirliği yaptığını duyurdu. Dynasty ve Ocean serilerinin Nvidia’nın Drive Orin hesaplama platformunu benimseyeceğini doğruladı.

Nvidia Drive Orin yonga seti, otonom sürüş işlevlerine, inanç görüşlerine, dijital kümelerine ve yapay zeka dayanaklı kokpitlere güç sağlayabilir.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar