Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaOtomobilTesla Cybertruck, İlk Kez Trafik Kazasına Karıştı: Çarpan Araba Pert Oldu

Tesla Cybertruck, İlk Kez Trafik Kazasına Karıştı: Çarpan Araba Pert Oldu

Tesla’nın geçtiğimiz ay teslimatlarına başladığı Cybertruck, rapor edilen ilk trafik kazasına karışmış durumda. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler, aracın gerçekten de sağlam olduğunu gözler önüne seriyor.

İlk kez Reddit’te paylaşılan olay, Kaliforniya’da gerçekleşti. Bir Toyota Corolla ile bir Tesla Cybertruck’ın karıştığı kaza, can kaybına yol açmadı. Ancak Corolla, bu kazada ciddi hasar aldı. Paylaşılan görüntülerden anlayabildiğimiz kadarıyla Tesla Cybertruck, kazayı büyük oranda hasarsız atlattı.

Toyota Corolla’nın son hâli:

İnanç Can Çekmez: Tesla Cybertruck, İlk Kez Trafik Kazasına Karıştı: Çarpan Araba Pert Oldu 1

Olay yerinde yapılan incelemeye göre Toyota Corolla sürücüsü, aracın hâkimiyetini kaybettikten sonra önce yoldan çıktı. Ardından yola geri giren sürücü, karşı şeritten gelen Cybertruck’a çarptı. Corolla kullanılamaz hâle gelmiş olsa da Cybertruck için böyle bir durum söz konusu değil. Ancak Cybertruck’ın hava yastıklarını açmış olduğunu söyleyelim.

İnanç Can Çekmez: Tesla Cybertruck, İlk Kez Trafik Kazasına Karıştı: Çarpan Araba Pert Oldu 3

Tesla Cybertruck, paslanmaz çelikten imal edildiği için nispeten ağır bir pick-up. Hatta özellikle de ABD’deki sosyal medya kullanıcıları, Tesla Cybertruck’ı “ölüm makinesi” olarak nitelendiriyorlar. Yaygın inanışa göre bu aracın bir kazaya karışması, karşı taraf için büyük sorunlara yol açacak. Hatta aracın bir yayaya çarpması ise kesinlikle ölümcül olacak. Bunun doğru olup olmadığını görmek için birkaç trafik kazasını daha görmek gerekecek.

İnanç Can Çekmez: Tesla Cybertruck, İlk Kez Trafik Kazasına Karıştı: Çarpan Araba Pert Oldu 5

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar