Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaOtomobilTesla Cybertruck'a sahip olmak isteyen kişi bir servet ödedi!

Tesla Cybertruck’a sahip olmak isteyen kişi bir servet ödedi!

Elektrikli araç dünyasının en çok tartışılan aracı olan Tesla Cybertruck şimdi yollara çıkmamış olsa da, bir erken modeli zati satıldı. Bu sıradışı satış, Los Angeles’taki Petersen Oto Müzesi’nin 29. Galası’nda gerçekleşti ve bu araç etkileyici bir 400.000$ bedelle alıcı buldu. Lakin, bu sayı, birinci 2024 model GMC Hummer EV’nin 500.000$’a açık artırmada satıldığına kıyasla sönük kalıyor.

Petersen Oto Müzesi ve Tesla ortasında eşsiz bir bağ bulunmaktadır; ekseriyetle araba üreticisinin prototiplerini sergiliyorlar. Bu alaka, müzenin bugüne kadar “Tesla eserlerinin en kapsamlı toplantısına” konut sahipliği yapmasına yol açtı. Lakin, bir soru hala karşılıksız: Bu Cybertruck’ın açık artırmasının, elektrikli pikaplarını bekleyen iki milyon rezervasyon sahibi için manası nedir?

Araç, Kasım 2019’daki tanıtımından bu yana birkaç sefer gecikme yaşadı. Bu, sıfır emisyonlu bu kamyonu yollarda görmek isteyen Tesla hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. Açık artırmadaki bu kamyonun şasi numarası (VIN) şimdi açıklanmamış olsa da, birinci sıradaki rezervasyon sahipleri ortasında telaşlara yol açtı. Tesla’nın CEO’su Elon Musk, orjinal Roadster’ı için VIN 001 sahibi olmasıyla bilinirken, bu durum mevcut meçhullüğü artırıyor.

Tesla Cybertruck’a sahip olmak isteyen kişi bir servet ödedi!

Açık artırma, “üretim onayı” almış Cybertruck’ların Tesla’nın Teksas Gigafabrikası’nda yakın vakitte görüldüğü bir devirde gerçekleşti. Bu, seri üretimin yakın vakitte başlayabileceğine işaret ediyor olabilir. Lakin birçok rezervasyon sahibi için bu açık artırma, bir hayal kırıklığı üzere hissediliyor. Uzun müddettir bekleyen bu şahıslara karşın, bu çok beklenen elektrikli pikabın birinci sahibi, lüks bir aktifliğe katılan birisi olacak.

Petersen Gala’sına katılmanın maliyeti de cüzi değildi; tek bir koltuk için 1.750$, “özel” bir masa içinse 30.000$ ödemek gerekiyordu. Bu özel durum, rezervasyon sahiplerini adil olup olmadığı konusunda düşündürüyor. Elon Musk telafi edecek mi, yoksa bu, Cybertruck’ın tam ölçekli üretim yolunda yalnızca bir mahzur mi? Vakit gösterecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar