Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaOtomobilTesla kullanıcıları şokta! Otomobiliniz geri çağırılabilir!

Tesla kullanıcıları şokta! Otomobiliniz geri çağırılabilir!

Tesla, Model S ve Model X arabalarında keşfettiği yeni bir kusur nedeniyle ABD’de 2021-2023 yılları ortasında üretilen 120 bin adet aracı geri çağırma kararı aldı. Bu yanlışın, kaza sırasında araç kapılarının ansızın açılmasına neden olduğu belirtiliyor. Tesla, güvenlik tasaları nedeniyle çabucak harekete geçerek bu araçların sahiplerine bir yazılım güncellemesi yapılacağını açıkladı.

Şirketin resmi açıklamasına nazaran, kelam konusu yazılım güncellemesi ile araç kapılarının birdenbire açılma riski ortadan kaldırılacak. Bu güncelleme sayesinde araçlar, mümkün bir kazada kapıları denetimsiz bir biçimde açma riskine karşı daha inançlı hale getirilecek. Tesla, bu durumu önemli bir güvenlik sorunu olarak kıymetlendirerek müşteri güvenliğini en üst seviyede tutma eforunu sürdürüyor.

Tesla kullanıcıları şokta! Otomobiliniz geri çağırılabilir!

Geri çağrılan araçlardaki yazılım güncellemesi, Tesla’nın uzaktan yazılım güncelleme yetenekleri sayesinde sahiplerine kolaylıkla ulaşabilmesini sağlayacak. Bu sayede kullanıcılar, kendi garajlarında yahut yetkili servis merkezlerinde güncellemelerini yapabilecekler. Tesla, güncellemelerin süratli ve sıkıntısız bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için çeşitli teknolojik altyapılarını kullanıyor.

Tesla’nın bu tıp geri davet kararları, şirketin daima olarak araçlarının performansını ve güvenliğini izlemesi ve iyileştirmeler yapmasıyla bilinir. Otomotiv sanayisinde yazılım tabanlı güncellemelerin yaygınlaşması, üreticilere araçlarını piyasaya sürdükten sonra bile daima olarak müşteri memnuniyetini ve güvenliği artırma imkanı sunmaktadır.

Tesla, yanlışlı kapı açılma meselesini süratli bir formda çözerek müşterilerine daha inançlı bir sürüş tecrübesi sunmayı hedefliyor. Ayrıyeten şirket, bu tıp durumlarla ilgili olarak tertipli olarak güncellemeler yaparak kullanıcılarını bilgilendirmeye ve güvenlik standartlarını en üst seviyede tutmaya devam ediyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar