Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaThreads kullanıcıları haberlerin tamamını görememekten şikayetçi

Threads kullanıcıları haberlerin tamamını görememekten şikayetçi

Meta, bu yılın başlarında Kanadalı kullanıcıların Facebook ve Instagram akışlarından haber içeriğini çekse de, bu engelleme Threads’e taşınmadı.

Ancak birtakım Threads kullanıcıları, aksini öne süren ikazları görmeye başladıklarında bu durumun değişip değişmediğini merak ettiler. Threads markasını içeren bir bildirimde “Kanada’daki beşerler bu içeriği görüntüleyemiyor” yazıyordu. “Kanada hükümetinin mevzuatı uyarınca haber yayıncılarının içeriği Kanada’da görüntülenemez.”

Threads kullanıcıları haberlerin tamamını görememekten şikayetçi

Hatanın ne kadar yaygın olduğu yahut ne kadar müddettir devam ettiği muhakkak değil. Sorunun raporları pazartesi günü ortaya çıktı ve bazı kullanıcılar salı sabahı prestijiyle hala temasları görüntüleyemiyor. Bir Meta sözcüsü Engadget’a yaptığı açıklamada Çevrimiçi Haber Yasası çerçevesinin, en azından şimdilik, Threads için geçerli olmadığını söyledi. Tekrar de bildirimin ortaya çıkması, şirketin en sonunda Threads’teki haber içeriğini de engelleyebileceği tarafında spekülasyonlara yol açtı.

Son birkaç yıldır dünyanın en büyük teknoloji şirketleri haberler için ödeme yapılması konusunda ülkelerle çekişiyor. Örneğin 2021’de Facebook, Avustralya’daki bireylerin haber ilişkilerini paylaşmasını durdururken Google, Avustralyalı haber yayıncılarının içeriğini Google Haberler’de sergilemeyi durdurmakla tehdit etti. Fakat her iki şirket de sonunda muahedeye vardı ve Avustralya haber kuruluşlarına ödeme yapmaya başlamayı kabul etti.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar