Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaOtomobilTicaret Bakanı açıkladı: Araba fiyatlarındaki köpük kalktı!

Ticaret Bakanı açıkladı: Araba fiyatlarındaki köpük kalktı!

Bildiğiniz üzere son devirde otomobil piyasası tabir yerindeyse uçuşa geçmişti. Fiyatlar bir türlü düşmüyor, düşmediği üzere çabucak her ay yesyeni artırımlarla bir arada piyasa daha da yüksekiyordu. Lakin seçimlerden sonra atılan adımlar ve piyasaya verilen itimatla bir arada araba fiyatları da geriledi.

Her ay yapılan artırımların yerini indirimlere bırakırken tüketiciler de rahat bir nefes aldı. Ayrıyeten sıfır araba pazarındaki bu geri çekilme, ikinci el pazarını da etkiledi. Başına nazaran fiyat yazan satıcıların birden fazla fiyatlarını günden güne düşürmek zorunda kaldı.

Ticaret Bakanı açıkladı: Araba fiyatlarındaki köpük kalktı!

İşte tablo buyken Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, bir televizyon programına katıldı ve gündeme dair epeyce kıymetli açıklamalarda bulundu. Araba fiyatlarında köpüğün ortadan kalktığını söyleyen Bolat, “Fiyatlarda köpük kalktı. Sıfır araçta yüzde 20, 2. elde yüzde 15 düşüş var ve bu devam edecek. Kurduğumuz takımlar ile ilanları yakinen takip edip denetimlerini yapıyoruz. Fiyatların yıl sonuna kadar daha da düştüğünü göreceğiz. Alacağımız 1.500 yeni işçi ile kontrollerimizi artıracağız” dedi. Bakan program kapsamında ayrıyeten, “6 bin km 6 ay sınırlamada 2023’te 126 firmaya 52 milyon TL ceza kesildi. tabirlerini kullandı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar