Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaİnternetTikTok da fiyatlık abonelik testlerine başladı

TikTok da fiyatlık abonelik testlerine başladı

Şinasi Kaya: Tiktok Da Fiyatlık Abonelik Testlerine Başladı 1

Sosyal medya sektöründe içerik üreticilerine bir kazanç kapısı verebilmiş en iyi platform YouTube diyebiliriz. Sonrasında bağışlar ve aboneliklerle Twitch platformu geliyor. Instagram ve TikTok ise bu anlamda oldukça geride. 

TikTok ücretli abonelik sistemini test ediyor

Reklama dayalı bir gelir paylaşımı olmadığı için Instagram ve TikTok platformlarında daha çok dolaylı yoldan gelir elde ediliyor. Sponsorluk, ürün reklamı gibi çözümlerin yanında TikTok bahşiş de kabul ediyor. 

Instagram bir süredir üzerinde çalıştığı ücretli abonelik sistemini test etmeye başlamıştı. TikTok platformu da benzer bir sistemi test ediyor. İçerik üreticileri belirli içerikleri ücretli abonelik kapsamında takipçilerine sunabilecek.  Hali hazırda testler küçük bir fenomen grubuyla başlamış durumda. 

Sosyal medya platformlarının en büyük sorunu fenomenleri diğer platformlara kaptırmak ve bunun için kıyasıya bir rekabet var. Reklam geliri paylaşımı olmayan Instagram, TikTok gibi platformlar içerik üreticileri destekleyecek yüz milyonlarca dolarlık fonlar oluşturdu. Ücretli abonelik ise önemli bir çıkış noktası haline gelebilir.
 

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar