Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaMobilNFT'leri Profil Fotoğrafı Yapan Twitter Özelliği Yayınlandı

NFT’leri Profil Fotoğrafı Yapan Twitter Özelliği Yayınlandı

Twitter, geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklamada platforma eklenecek yeni bir özellikten bahsetmişti. Bu özellik, NFT satın alan kullanıcıların profilini özel bir hale getiriyor, satın alınan NFT’nin bir altıgenin içerisinde profil fotoğrafı olarak kullanılmasını sağlıyordu. Bu özellik şimdi, uygulamanın iOS sürümü için yayınlandı. Ancak yalnızca, Twitter’ın ücretli abonelik sistemi olan Twitter Blue kullanıcıları bu özellikten faydalanabilecek. Android ve web sürüm kullanıcıları içinse çalışmalar devam ediyor.

Twitter tarafından yapılan açıklamalara göre Twitter Blue aboneleri, bu özellikten faydalanabilmek için NFT desteği sunan bir cüzdanı hesaplarıyla bağlayacaklar. Kullanıcı, bu işlemden sonra sahip olduğu NFT’yi ya da NFT’lerden bir tanesini profiline ekleyecek. Altıgen şeklinde gösterilecek profil fotoğrafı, o kullanıcının diğerlerinden ayrılmasını sağlayacak.

NFT profil fotoğrafları işte böyle görünecek

Ulaş Utku Bozdoğan: Nft'Leri Profil Fotoğrafı Yapan Twitter Özelliği Yayınlandı 1

Twitter’ın desteklediği cüzdanlara baktığımızda, dünyadaki en popüler kripto para cüzdanlarından bazılarının kullanılabilir olduğunu görüyoruz. Bu bağlamda, sahip olduğu bir NFT’yi Twitter profil fotoğrafı yapmak isteyen kullanıcı; Argent, Coinbase Wallet, Ledger Live, MetaMask, Rainbow ya da Trust Wallet isimli cüzdanları hesabına bağlayabilecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Nft'Leri Profil Fotoğrafı Yapan Twitter Özelliği Yayınlandı 3

Twitter Blue isimli orijinal hesaba eklenmiş olan NFT şeklindeki profil fotoğrafına tıkladığımızda, bu NFT ile ilgili tüm detayları görüntüleyebiliyoruz. Bu bağlamda; NFT’yi üreten hesaba dair bilgiler, NFT’nin sahip olduğu hesap, cüzdan bilgileri ve hatta NFT’nin geçmişteki satışları da bu sayfada görüntülenebiliyor.

Twitter Blue, şu an için Türkiye’de kullanılamıyor. Ancak Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Eğer normal Twitter ile Twitter Blue arasında ne gibi farklar olduğunu merak ediyorsanız, buradaki içeriğimize göz atmanızı tavsiye ederiz. Hizmetin Türkiye fiyatının 30,99 TL olacağını belirtelim.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar