Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTikTok’a gelen yeni özellikte Türk kullanıcılar da düşünülmüş

TikTok’a gelen yeni özellikte Türk kullanıcılar da düşünülmüş

Sosyal medya uygulamaları arasındaki popülerliği her geçen gün artan TikTok, bu başarısını güncelleme ve yeni özellik konusundaki yeteneğine bağlı. Sektörden etkilenen değil sektörü etkileyen ve çıkarttığı özelliklerle genelde rakipleri tarafından taklit edilen TikTok, bugün itibariyle yeni bir güncelleme üzerinde daha çalıştığını duyurdu.

Buna göre artık TikTok’ta yayınlanan videoların orijinal sürümlerinde alt yazı olup olmadığına bakılmaksızın, bütün videolar için otomatik olarak alt yazı oluşturulacak. Bu sayede kullanıcıların kulaklık kullanma imkanı olmayan alanlarda da videolarda ne anlatıldığı kolayca anlaşılmış olacak.

TikTok’a gelen yeni özellikte Türk kullanıcılar da düşünülmüş

Şirket otomatik dil çevirisi özelliğinin ilk etapta İngilizce, Almanca, İtalyanca, Çince, İspanyolca, Korece ve Türkçe dilleri tarafından destekleneceğini duyurdu. İlerleyen dönemlerde ise bu dil seçeneklerinin artacağının da altı çizildi.

Öte yandan yeni özelliğin tek tuşla açılıp kapanacağını da belirtelim. Yani bundan sonra TikTok’ta paylaşılan bütün videolar için otomatik alt yazı oluşturulacak ve kullanıcılar da bunu tek tuşla açıp kapayabilecekler.

Dünya genelindeki kullanıcı sayısını her geçen gün arttıran TikTok’un bu hamlelerle birlikte en büyük rakibi konumundaki Instagram’ı geride bırakmak istediği bilinen bir gerçek. En son araştırmalara göre Instagram’ın 1 milyar civarında aktif kullanıcısı mevcutken, TikTok ise henüz 750 milyon kişi tarafından kullanılan bir platform.

Kaynak:  Teknolojioku

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar